ЛУЦЬК: ПРАВА БЫЦЬ СВАБОДНЫМ


Фестиваль білоруської рок-музики "Права быць свабодным" відбудеться в Луцьку у суботу, 22 вересня, від 15.00 до 24.00 години в Центральному парку імені Лесі Українки.

Організаційні зусилля для підготовки концерту узяли на себе білоруський музичний лейбл BМАgroup, незареєстрована молодіжна ініціатива StudFarmat і "Європейське радіо для Білорусі".

Заплановано виступ дев'яти колективів. Білорусь представляють як зірки, так і молодші покоління рок-музикантів: Krama, ULIS, Neuro Dubel, Indiga, :B:N:, Tav. Mauzer "Сьцяна", Znich. Виступить на фестивалі і український гурт "Тiнь Сонця", яким стилістика "козацького року" не заважає виконувати пару пісень білоруською.

Окрім звичайних для будь-якого фестивалю розважальних цілей, ініціатива бажає звернути увагу європейської громадськості на право білоруських музикантів – незалежно від бажання (або небажання) властей країни – на свободу творчості, на право спілкування зі своїми слухачами. Негласне існування списків "нячесных" музикантів, обмежує їх доступ в ефір і дозволяє чиновникам забороняти концерти через "відсутність професіоналізму" навіть музикантам з 20-річним стажем роботи на сцені, — все це примушує шукати можливості організувати фестивалі білоруськомовної музики за кордоном.

Зі слів лідера BMAgroup Віталя Супрановіча, організатори намагаються, щоб до Луцька приїхали люди з Білорусі, бо для в’їзду в Україну поки що не потрібні візи, дозвільні штампи на виїзд за кордон в паспорті. Тому кожна особа, маючи бажання, може туди приїхати.

Цього року фестиваль буде тривати один день. Наступного року можливе розширення програми до 2-3 днів, включення конкурсної частини. Фестиваль взяла під свій патронат міська влада. Вона дозволила провести концерт в центрі міста, закінчити його пізніше звичайного, безкоштовно надає необхідні служби для охорони порядку та прибирання, а також місце для наметового містечка гостей.

Білоруська публіка вже купує квитки на електрички і автобуси. Організатори фестивалю замовляють також автобуси-чартери Мінськ — Луцьк — Мінськ.

Фестиваль зачепить також правозахисну тематику. Активісти правозахисних організацій познайомлять усіх бажаючих з ситуацією з правами людини в Білорусі.

Відеоверсію фестивалю можна буде побачити на польсько-білоруському каналі Belsat, аудіоверсію представить у своєму эфірі "Європейське радіо для Білорусі".


Контакти:
Офіційний сайт фестивалю: www.festsvabody.org
Електронна пошта: fest.svabody@gmail.com
АЛЯКСЕЙ ЛУКАШЭВІЧ 0637896899

Bookmark and Share