Знову «Ні — брехні!»


День Конституції в Сумах, як і минулого року, відбувся цілком у дусі свята: сумчани знов вийшли на мітинг відстоювати свої конституційні права.
Як пам`ятає Україна, саме торішній День Конституції став першим, коли було поставлено протестні намети. Саме в Сумах, студентами, і рух той не спинявся вже до наметів «помаранчевих». Цьогорічні намети були не лише знаком річниці сумського руху спротиву — протестом новим. Таким чином розпочалася безстрокова акція «Ні — брехні!», спрямована проти призначення міністром освіти та науки Станіславом Ніколаєнком на посаду ректора Сумського державного педагогічного університету імені Макаренка пана Миколи Подберезького.

«УМ» уже згадувала події, що викликали обурення колективу педуніверситету. Ініціативна група, що нині трансформувалася в штаб акції, вважає, що брехня Миколи Подберезького під час виборів суттєво вплинула на їх результати. Претендент приховав свою судимість. Ба, навіть на конкретне запитання щодо цього на конференції колективу відповів заперечливо. Відтак неправдою завоював собі посаду. Достовірно про біографічний факт судимості Миколи Подберезького стало відомо вже після виборів. Але суть навіть не в самому факті — це діло давно минулих днів. А ось брехня — факт «свіжий» і насторожуючий. Бо як може керувати педагогічним ВНЗ людина, здатна на брехню?

Була пропозицiя — зібрати трудовий колектив і публічно вибачитися за обман. Утім сценарій розвивався інакше. Замість зборів колективу зібралася Вчена рада, яка засудила дії «купки відщепенців», що надумали бунтувати, а також — ЗМІ, котрі, бачте, обливають брудом такий хороший навчальний заклад. На ініціативну групу почався адмінтиск.

На мітингу у вiдповiдь зазначили, що подібні дії — не новина для керівництва педуніверситету. Та ж Вчена рада, фактично той самий ректорат минулого року рішуче засуджували студентів, які піднялися проти корупційного, непрозорого об`єднання університетів. Тому вимогами протестантів зараз є не лише скасування наказу міністра освіти про призначення Миколи Подберезького, а й відставка ректорату, який сприяв проведенню нечесних виборів.

Як і торік, відразу пiсля закінчення мітингу, що проходив біля пам`ятника Шевченку, відбулося покладання квітів Кобзареві керівництвом області та міста. Але, на відміну від минулорічної ситуації, коли начальство просто «не помітило» мітингуючих, нині й голова обласної адміністрації Микола Лаврик, і його заступники зайшли на вже позначену територію щойно розбитого наметового містечка і відповіли на всі запитання представників штабу акції, пообіцявши вжити можливих заходів зі свого боку для врегулювання ситуації.

Алла ФЕДОРИНА

Bookmark and Share