ЛЬВІВ: ковальський фестиваль «Залізний Лев – 2007»


ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ КОВАЛЬСЬКИЙ ФЕСТИВАЛЬ «ЗАЛІЗНИЙ ЛЕВ – 2007»

12-14 жовтня у Львові за сприяння Львівської міської Ради проходитиме Перший Всеукраїнський ковальський фестиваль «Залізний Лев – 2007».

У програмі фестивалю:
- демонстрація ковальської майстерності на площі за музеєм „Арсенал” (вул. Арсенальська);
- виставки робіт ковалів – майстрів ковальського мистецтва з усієї України, студентів кафедри металу Львівської національної академії мистецтв та учнів відділу художнього металу Львівського державного коледжу декоративно-ужиткового мистецтва ім. І. Труша;
- Всеукраїнська науково-практична конференція з проблем історії та сучасності художнього ковальства „Художній метал в Україні: минуле, сучасне, майбутнє”.
Також львів’яни та гості міста матимуть нагоду ознайомитися з роботами майстрів ХІХ – поч. ХХ ст. (з приватних колекцій членів ЛОГО „Товариство Залізного Лева”).
У фестивалі візьмуть участь громадські організації, які представлять на ньому козацькі та середньовічні бойові мистецтва.
Почесними гостями „Залізного лева – 2007” будуть відомий боксер Віталій Кличко та журналіст Андрій Шевченко, а також мер Львова Андрій Садовий, губернатор Львівщини Петро Олійник та голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник.
Родзинкою фестивалю стане спільне виготовлення українськими майстрами кованої лавочки для закоханих…у Львів. Ще однією спільною роботою буде кована металопластика, присвячена дню Покрови Пресвятої Богородиці.
Обидві роботи ковалі подарують місту.

Програма фестивалю:

12 жовтня

9:00-11:00 – реєстрація учасників, інсталяція експонатів на виставці;
10:00 – прес-конференція;
12:00 – урочисте відкриття, представлення учасників та гостей фестивалю;
13:00-19:00 – демонстрація ковальської майстерності (вул. Арсенальська);
20:00 – вечірнє шоу за участі гуртів «Русичі» та «Львівські Менестрелі».

13 жовтня

9:00-18:00 – демонстрація ковальської майстерності (вул. Арсенальська);
14:00 – уроки майстерності від Школи традиційного ковальства Б. Попова при Музеї народної архітектури та побуту НАН України в Пирогово;
16:00 – показове підковування коня;
20:00 – вогняне шоу;
20:30 – святкова вечеря „Фестини Сварога”.

14 жовтня, свято Покрови Пресвятої Богородиці.
9:00-13:00 – демонстрація ковальської майстерності (вул. Арсенальська);
11:00 – науково-практична конференція з проблем історії та сучасності художнього ковальства „Художній метал в Україні: минуле, сучасне, майбутнє” (актовий зал Музею етнографії та художнього промислу Інституту народознавства НАН України, просп. Свободи, 15);
14:00 – шоу «Лицарський турнір»;
15:00 – дарунок від ковалів України місту Лева;
16:00 – урочисте закриття фестивалю „ЗАЛІЗНИЙ ЛЕВ - 2007”;
15:00 -19:00 – пішохідна екскурсія мальовничими куточками Львова, відвідини музеїв, в експозиціях яких є вироби з металу.

Історична ретроспектива
Історія художнього ковальства налічує тисячі років, але на Русі це мистецтво поширилося лише у X – XII століттях. Тоді коваль був найшановнішою людиною у суспільстві. Вважалося, що він володіє магічними здібностями і є лицарем духу.
Давньоруські ковалі методом художнього кування виготовляли замки, мечі, шоломи, кольчуги, бойові знаряддя, персні, браслети, елементи кінної збруї тощо.
У XVII-XVIII століттях художню ковку почали активно використовувати в архітектурі. Тоді ковалі взялися виготовляли великі та малі огорожі дворово-паркових ансамблів.
Робота коваля була і залишається важкою, тому нею переважно займаються чоловіки. Мистецтво приборкувати метал формує світогляд коваля, зміцнює дух і запалює серце.
Ковальство як вид мистецтва впевнено проходить крізь сивину віків, але при цьому досі не втрачає своєї первісної краси.
Метою Всеукраїнського ковальського фестивалю «Залізний Лев – 2007» є популяризація ковальського мистецтва в Україні, а особливо на Львівщини.

Організатори:

Голова оргкомітету Всеукраїнського ковальського фестивалю „ЗАЛІЗНИЙ ЛЕВ – 2007” – Орест Івасюта, голова ЛОГО „Товариство Залізного Лева”, голова Львівського відділення Спілки ковалів України, заслужений художник України.
Тел.: 8-067-7044535, е-mail: o_ivasyuta@yahoo.com
Партнер фестивалю: ГЦ ВГО „Наша Україна”. Тел.: 8(032)297-54-91, е-mail: nupress@ukr.net
Прес-секретар фестивалю: Віра Гой. Тел.: 8 097 993 41 50, е-mail: vira_hoi@yahoo.com
Bookmark and Share