Молодіжний рух об’єднався або як Павленко меморандум просував


«Молодіжний рух сьогодні певною мірою роз’єднаний, що є основною перешкодою для вступу України до Європейського молодіжного форуму», – зазначив Міністр України у справах молоді та спорту Юрій Павленко під час Всеукраїнського молодіжного форуму. Форум пройшов 26 червня у День молоді в м. Києві.

«Досвід інших країн доводить, що членство у Єврофорумі дає можливість молоді залучитися до важливих освітніх та культурних програм Ради Європи, брати участь у представницьких міжнародних молодіжних заходах. Сьогодні укарїнська молодь, на жаль, позбавлена цих можливостей. Тому з метою входження України до Європейського молодіжного форуму дві найбільші всеукраїнські спілки – Український національний комітет молодіжних організацій і Національна рада молодіжних організацій України – виступили з ініціативою об’єднання зусиль у цьому напрямку».

За результатами Форуму учасниками була прийнята Ухвала, що стосується проекту Національної доктрини молодіжної політики, конкурсу проектів програм розроблених молодіжними громадськими організаціями тощо.

Вирішили:
- взяти за основу проект молодіжної доктрини та доопрацювати її спільно з громадськими організаціями та громадською колегією при Міністерстві;
- створити робочу групу щодо доопрацювання змін до порядку проведення конкурсу про порядок фінансування проектів програм, розроблених громадськими організаціями. Протягом місяця прийняти пропозиції за участю всіх зацікавлених громадських організацій;
- доопрацьований проект положення надіслати всім громадським організаціям.
Також Національна рада молодіжних організацій України та Український національний комітет молодіжних організацій підписали Меморандум щодо спільної діяльності обох організацій в напрямку інтеграції молодіжного руху України до Європейського молодіжного Форуму.


Коли присутні представники ГО висловили своє заперечення стосовно непрозорості складання меморандуму, міністр Павленко рознервувався і обмовився, що меморандум було складено й оформлено ще три місяці тому(!). Крім того, він заявив, що бере на себе відповідальність за зміст та виконання меморандуму, а поправки і зауваження можна буде врахувати і згодом реформувати та доповнити документ. Чи станеться так насправді, невідомо, оскільки міністр так поспішав підписати меморандум, що, схоже, про його реформування можна тільки мріяти повідомляє „kuchmizm.info”.

P.S.
Міністерство України у справах молоді та спорту запроваджує нові механізми надання житлових кредитів

«Для розгортання житлової молодіжної політики слід, безперечно, збільшити фінансування Державної програми забезпечення молоді житлом», - наголосив Міністр України у справах молоді та спорту Юрій ПАВЛЕНКО на засіданні Всеукраїнського молодіжного форуму.

«З іншого боку, слід удосконалити механізм надання житлових кредитів, який викликає багато нарікань. Основні проблеми – це непрозорість розподілу кредитів, відсутність повної інформації, багато бюрократичних перешкод і неузгодженостей. Тому зараз Міністерство України у справах молоді та спорту запроваджує нові механізми надання житлових кредитів за принципом так званого «єдиного вікна».

«Об’єктивність та прозорість при видачі пільгових кредитів молодим сім’ям буде забезпечена механізмом відбору кандидатів за допомогою комп’ютерної рейтингової системи, яка визначає чергового позичальника на підставі затверджених Урядом України чітких критеріїв. Перевага буде надаватись багатодітним молодим сім’ям, молодим вченим, молодим спортсменам, які мають найвищі досягнення, обдарованій молоді та соціально-незахищеним молодим сім’ям».

Bookmark and Share