КИЇВ: показ документального фільму «Таємниця Віленського Гетто» («Мені не страшно!»)Кіно-клуб Києво-Могилянської Академії та київські активісти Amnesty International в Україні запрошують Вас 10 листопада о 18:30 на захід до Міжнародного дня проти фашизму і антисемітизму.

Відбудеться:
- показ документального фільму «Таємниця Віленського Гетто» («Мені не страшно!») , Росія, 2004р., Режисер Лілія В’югіна


У вересні 1941 року у Вільнюсі, на території старого міста, гітлерівці створили гетто. Члени Єврейської ради гетто (юденрата) на чолі з Якобом Генсом, утішаючи себе й інших "необхідністю малих жертв", погоджувалися виконувати вимоги німців про видачу людей на страту. Єврейські поліцейські виставляли своїх побратимів і гнали їх у руки катів. Чому в'язні гетто не пручалися насильству, а якщо пручалися, то дуже слабо? Яка була ціна компромісу з катом? Чи є виправдання вибору - кого відправити на страту? Автори фільму обговорюють ці непрості питання на прикладі трагічної долі помітної і неоднозначної фігури в гетто - голови юденрата, яким був офіцер литовської армії Якоб Генс. Ким він був - посібником катів або жертвою обставин, яка намагалась врятувати хоча б деяких?..
Диплом фестивалю «Сталкер-2005», номінант «ТЕФІ-2005», премія Федерації єврейських громад Росії-2005

- відкрита дискусія за участи
- Володимира Яворського - виконавчого директора Української Гельсінської спілки з прав людини;
- Штефана Хробота - директора Регіонального представництва Фонду ім. Ф. Еберта в Україні;
- Олександра Наймана – заступника Голови Асоціації за міжнаціонального миру і злагоди в Україні
- Максима Буткевича -координатора Ініціативи «Без кордонів»

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Кіно-клуб НАУКМА, вул. Набережно-Хрещатицька 27, кімната 13


9 листопада – Міжнародний день проти фашизму та антисемітизму. Цю дату обрали у зв’язку із подіями в ніч з 9 на 10 листопада 1938 р., відомими, як Кришталева Ніч або Ніч розбитих вітрин. Тоді у Німеччині сталися єврейські погроми: синагоги були спалені, крамниці та домівки євреїв розгромлені, сталися масові вбивства.
«Українське суспільство поліетнічне і поліконфесійне. Це ознака його сили, а не слабкости, тому що розширює можливості економічних і соціально-культурних контактів із багатьма країнами світу. Але якщо ми всі – і держава, і суспільство – будемо толерантно або байдуже ставитися до проявів відвертої ксенофобії, то ця особливість стане не перевагою, а вадою». (Із заяви української інтелеґенції проти ксенофобії)

Довідки:
Ольга Веснянка 8 050 334 66 04
Галина Бочева 8 098 830 3345

Bookmark and Share