В Україні не забезпечується право студентів на пільговий проїзд


Колегія Рахункової палати України дійшла висновку, що Кабінет міністрів з 1993 року, з моменту прийняття закону про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді, ні в один з років у повному обсязі не виконав його вимоги в частині надання пільгового проїзду в пасажирському транспорті учням і студентам денної форми навчання. Прес-служба Рахункової палати повідомила про те, що за період 1994-2004 років система надання пільгового проїзду студентам і учнівський молоді в пасажирському транспорті так і не була сформована, її правова й організаційна база не розвинені.

Як і раніше, студенти та учні не можуть скористатися пільговим проїздом у приміському й міжміському автомобільному транспорті, відзначає Рахункова палата.

Також уряд дотепер нормативно не врегулював питання наданні пільгового проїзду в залізничному транспорті для школярів старше 14 років.

Рахункова палата стверджує, що внаслідок незлагоджених дій між Міністерством освіти та науки й Мінтрансом у вирішенні питання наданні пільгового проїзду ефективний механізм розрахунків за послуги з перевезення молоді на сьогодні відсутній.

Колегія Рахункової палати проінформувала Верховну Раду України та Кабінет міністрів про результати розгляду цього питання. Висновки спрямовані до Міносвіти та Мінтрансзв`язку для вживання заходів з усунення виявлених порушень.

Джерело - "Корреспондент"

Bookmark and Share