КИЇВ: студентська акція «Будівництво століття»


«Будівництво століття»

Студентам набридло харчуватися «лапшою», якою щедро годує нас влада! Ми зведемо під стінами КМДА галасливе і веселе студентське містечко. Студенти власноруч збудують 15 гуртожитків, кінотеатр, пологовий будинок та все те, що обіцяв нам колишній міський голова. На 19 березня минулого року по вул. Трутенка 3 було урочисто закладено першу цеглину, яка символізувала початок будівництва студентського містечка «Пектораль». Перші особи держави обіцяли вже наприкінці 2007 року здати в експлуатацію кілька гуртожитків. І навіть виділили 20 млн. гривень з держбюджету на проектування та початок будівництва. Однак далі слів справа не пішла….

Досить обіцянок!
Студентське містечко «Пектораль» буде збудоване! 15 листопада. 14.00. Хрещатик 36 – студентська акція «Будівництво століття»

P.S. Кожному журналісту – студентський чай =)


Детальна інформація щодо студентського містечка “Пектораль” за адресою:

www.SRK.kiev.ua

Контактна особа:

Валерія Почко,
Прес-секретар
Студентської ради Києва
(097) 690-41-21


«ПЕКТОРАЛЬ» - НЕЗБУДОВАНА МРІЯ СТУДЕНТСТВА

З наближенням зими житлова проблема у студентському середовищі стає все актуальнішою. Переповнені гуртожитки не можуть запропонувати місце для проживання, столичні ціни безжально б’ють по гаманцю, змушуючи студентів заощаджувати практично на всьому, щоб орендувати бодай якесь помешкання у негостинному для провінційних абітурієнтів Києві. Саме через такий стан речей урядовцям досить легко маніпулювати свідомістю беззахисного студентства, яке так наївно вірить обіцянкам та красивим словам і вкотре розчаровується, коли мрія руйнується. Так відбулося і зі студентським містечком «Пектораль», який, за словами фахівців, мав стати наймасштабнішим проектом гуртожитку в України, але… так і не був збудований.

Ні для кого не є секретом, що значна частина кімнат у студентських гуртожитках належить особам, які до університету не мають жодного відношення, а надто – приватним підприємцям. У результаті при вступі до ВНЗ щасливому абітурієнту одразу повідомляють, що університет не забезпечуватиме житлом першокурсників, і що «місце під сонцем» необхідно виборювати самостійно. Однак у певний момент з’явилася прекрасна ініціатива подарувати дах над головою тисячам студентів і аспірантів. 16 березня 2006 року студентській громаді Києва були представлені передпроектні пропозиції по будівництву студентського містечка «Пектораль». Такі поважні пани, як Олександр Омельченко, Станіслав Ніколаєнко, головний архітектор Києва Василь Присяжнюк, а також ректори провідних ВНЗ столиці запропонували звести студентське містечко у Голосіївському районі м. Києва за концепцією ЗАТ «Київжитлопроект».

Містечко мало з’явитися на території, площею 15 га, яка розміщена на перетині вулиць Трутенка, Ломоносова і Симоненка, та була офіційно відведена Київрадою під будівництво цього об’єкту. Вказана територія на виходу розпорядження про початок будівництва належала концерну „Ліко-Холдінг”, проте Олександр Омельченко особисто ініціював направлення звернення керівництву концерну стосовно добровільної відмови від земельної ділянки.

Замовником розробки проектно-кошторисної документації було призначене комунальне підприємство “Київське інвестиційне агентство”. Згідно з концепцією проекту, планувалося побудувати 16-20 гуртожитків, житлові будинки для аспірантів та викладачів, культурно-розважальний центр з конференц-залом на 600-800 місць та кінозалом на 150 місць, торговий та спортивно-оздоровчий комплекси, поліклініки, два дитячі садки, майданчик для паркування автомобілів на 2000 місць, а також парк та зону відпочинку. Більше того, кімнати у гуртожитку мрії мали бути розраховані на проживання одного чи двох студентів. Житлова площа комплексу потенційно дозволяла поселити в містечку близько 5-7 тисяч студентів, що значно полегшило б життя студентів, які приїхали до столиці здобувати знання. Фінансування проекту та будівництво студентського містечка, за словами Олександра Омельченка, планувалося вести на бюджетні кошти держави та міста, а також з використанням матеріальних ресурсів вищих навчальних закладів.

Перший гуртожиток мав зданий в експлуатацію цього року. Але що ж ми бачимо натомість? Термін добігає кінця, а все, що нагадує про далекоглядні плани – це символічний наріжний камінь, встановлений з нагоди початку будівництва. Між тим, згідно з розподілом видатків Державного бюджету України на 2006 рік, на будівництво студентського містечка у м. Києві було виділено 20 мільйонів гривень. Загальна ж вартість комплексу разом з оснащенням, меблями і бібліотечними книжками мала складати близько півмільярда гривень. Інформація про те, куди поділися кошти, старанно замовчується.

Ініціативу відновлення реалізації проекту виявила Студентська рада Києва (СРК). Оскільки своє основне завдання СРК вбачає у захисті, представництві та реалізації прав та інтересів студентства, об’єднання активних студентів столиці прийняло рішення направити листи Президентові України, Міністру освіти і науки, міському голові Києва та Голові управління у справах сім’ї та молоді з проханням сприяти розгляду проекту та якомога скорішому вирішенню питання будівництва студентського містечка «Пектораль». До дня студента, 15 листопада, Студентська рада Києва планує організувати кілька масових заходів із залученням столичних студентів. «Ми закликаємо кожного студента не залишатись осторонь і сказати своє вагоме своє слово сьогодні. Політики та урядовці старанно уникають обговорення цієї теми, сподіваючись, що ті студенти, які були присутні при урочистому оголошенні про побудову студмістечка, скоро стануть випускниками, а абітурієнти та молодшокурсники просто не дізнаються про грандіозний проект, який так і не був реалізований. Політика замовчування стала звичною та загальноприйнятою, однак урядовці уникають незручних запитань тільки тому, що їм поки дають таку можливість”, - наголошує Євгенія Малих, координатор Студентської ради Києва.

Подальша доля «Пекторалі» опиняється в руках самого студентства та мас-медіа, які своєю колективною ініціативою зможуть знову поставити питання на порядок денний і змусити тих, хто любить виголошувати красиві, але пусті слова, за ці слова відповідати.

Саме тому 15 листопада Студентська рада Києва проводить акцію “Будівництво століття”. Ми зведемо під стінами КМДА галасливе і веселе студентське містечко. Студенти власноруч збудують 15 гуртожитків, кінотеатр, пологовий будинок та все те, що обіцяв нам колишній міський голова.

14.00. Хрещатик 36 – заселення студентів до студмістечка “Пектораль”. Бери валізи та приходь!

З повагою,
Анастасія Сабова
Інформаційний департамет
Студентської ради Києва
8-063-66-357-88
pr@srk.kiev.ua


Bookmark and Share