КИЇВ: спільна інформаційна кампанія щодо ВІЛ/СНІД на базі аптечної мережі


1 грудня 2007 р. у Всесвітній день боротьби зі СНІДом у місті Києві буде проведено інформаційну кампанію на базі десяти аптек комунального підприємства «Фармація» Київської міської державної адміністрації з метою інформування про шляхи профілактики ВІЛ-інфікування, лікування ВІЛ, необхідність толерантного ставлення до осіб, яких торкнулася епідемія ВІЛ-інфекції.

Акція буде відбуватися 1 грудня 2007 р. з 13:00 до 14:00 на базі десяти аптек КП «Фармація» у м. Києві, а саме: аптека № 8 (вул. Артема, 103), № 29 (вул. Борщагівська, 117/125), № 51 (пр-т. Свободи, 22), № 64 (вул. Якубовського, 6), № 65 (вул. Вишгородська, 28/1), № 74 (вул. Тимошенка, 14), № 75 (пр-т. Перемоги, 104), № 101 (пр-т. Возз’єднання, 6), № 113 (пр-т. Гагаріна, 2/35), № 122 ( вул. Вітряні гори, 3).

Поблизу та всередині аптек біля інформаційних стендів волонтери Київського ресурсного центру з питань ВІЛ/СНІД поширюватимуть інформаційні буклети стосовно ВІЛ/СНІД, інформуватимуть відвідувачів аптек та перехожих щодо Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та про шляхи профілактики ВІЛ-інфікування. Відповідатимуть на запитання громадян та надаватимуть інформацію про послуги з профілактики ВІЛ/СНІД у м. Києві. У волонтерів будуть сумки з девізом акції та червоні стрічки, які є символом толерантного ставлення до людей із ВІЛ-позитивним статусом.

Запрошуємо Вас 1 грудня 2007 р. з 13:00 до 14:00 завітати до аптеки № 101 (пр-т. Возз’єднання, 6), в якій Ви зможете поспілкуватися з організаторами акції, волонтерами, співробітниками аптеки та представниками громадських організацій м. Києва.

=> Див. даліІнформаційна довідка

Україні належить одне з перших місць у Центральній та Східній Європі за темпам поширення ВІЛ-інфекції. Оціночні дані вітчизняних та міжнародних експертів свідчать, що 1,4 % дорослого населення України ВІЛ-інфіковані.

Місто Київ на сьогодні за рівнем захворюваності та поширеності ВІЛ-інфекції посідає 7-е місце серед 27 адміністративних одиниць України, що відносить столицю до групи найбільш уражених епідемією ВІЛ/СНІД регіонів. Як свідчать дослідження, споживачі ін’єкційних наркотиків залишаються головним чинником поширення епідемії ВІЛ-інфекції в м. Києві.

Аптечні заклади з огляду на їх регулярне відвідування наркозалежними особами є перспективною потужною ланкою у вже сформованому ланцюгу профілактики ВІЛ, до якого сьогодні входять соціальні служби, медичні установи та громадські організації, що реалізують відповідні програми. У країнах Західної Європи саме через аптечні мережі здійснюється суттєва частина профілактичних втручань для групи споживачів ін’єкційних наркотиків.

У місті Києві на базі аптеки № 101 КП «Фармація» (пр-т. Возз’єднання, 6) з 22 лютого 2007 року МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні» спільно з КП «Фармація», організацією РАТН (Програма оптимальних технологій в охороні здоров’я) та неурядовими організаціями Києва було розпочато реалізацію благодійного проекту зі зниження ризику інфікування ВІЛ. Нині в цьому проекті задіяні шість аптек КП «Фармація». Клієнтам проекту (споживачам ін’єкційних наркотиків, у яких є картка-посвідчення клієнта проекту) безкоштовно видають засоби профілактики інфікування ВІЛ та спеціалізовані інформаційні матеріали. У десяти аптеках КП «Фармація» розміщено інформаційні стенди з питань безпечної поведінки та профілактики ВІЛ-інфекції.

Толерантне ставлення до програми та до її учасників з боку населення та влади вкрай важливе для налагодження ефективної роботи профілактичного проекту на базі аптек, успішний досвід якого вже поширюється на інші регіони України.


За додатковою інформацією, а також із питань акредитації звертайтеся за номером +38-097-37-69-287 або електронною поштою naduta@aidsalliance.org.ua
Контактна особа: Галина Надута

МБФ «Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні»
вул. Димитрова, 5, корпус 10-А, 9-й поверх, 03680, м. Київ
Тел.: (+380 44) 490-5485 (86, 87,88)
Факс: (+380 44) 490-5489
Web site: aidsalliance.org.ua
Е-mail: office@aidsalliance.org.ua
Bookmark and Share