Свій серед своїх


У Луцьку відбулись вибори ректора Волинського державного університету ім. Лесі Українки. Відповідно до рішенння вченої ради ВДУ від 18.06.05 щодо змін до Статуту вузу, кількісний склад делегатів виборної конференції становив 50% від загальної кількості представників трудового колективу університету, що складає 669 чоловік. На конференцію завітало 647 делегатів. Нагадаємо, що до конкурсу на заміщення вакантної посади ректора ВДУ ім. Лесі Українки було допущено вісьмох кандидатів з різних ВНЗ України. До членів президії конференції увійшли і представники виконавчої влади: заступник голови Волинської облдержадміністрації Володимир Карпук та перший заступник директора департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Микола Хмилевський.
Відповідно до чинного регламенту порядок виборів ректора зводився до виступів кандидатів та їх прихильників, запитань від делегатів конференції, процесу голосування, підрахунку голосів, підбиття підсумків голосування та оголошення результатів. Відповідно до Статуту ВДУ, переможцем мав стати той кандидат, за якого проголосувало 30% від загальної кількості делегатів виборної конференції. Слід зазначити, що всі процедурні моменти організації підготовки виборів та безпосередньо голосування були проведені прозоро та демократично: запечатані бюлетені були привезені лічильною комісією до місця голосування з режимно-секретної кімнати, прозорі скриньки до моменту голосування були опечатані, а сам процес голосування відповідав принципам таємності волевиявлення делегатів конференції.
Отже, після двогодинного проміжку часу лічильна комісія оголосила результати голосування:
1. Коцан І. – 369 голосів ( 55%).
2. Пикалюк В. – 113( 16, 89%).
3. Нісімчук А. – 54( 8, 7%).
4. Моклиця М. – 34( 5, 8%).
5. Гусак П. – 44(6, 58%).
6. Давидюк В. – 13(1, 94%).
7. Стеценко Г. – 3 (0, 44%).
Таким чином наступні п’ять років посаду ректора ВДУ ім. Лесі Українки обійматиме доктор біологічних наук Коцан Ігор Ярославович.

Назар Вальчук,
"Політична Україна", Волинська обл.

Bookmark and Share