Всеукраїнський військово-патріотичний табір Легіон –9


З 9 по 23 серпня цього року в Холодному Яру, що на Черкащинні, відбувся Всеукраїнський військово-патріоитчний табір “ЛЕГІОН-9”, який традиційно проводить Пласт — Національна Скаутська Організація України, а саме курінь УСП ч. 15 імені Святослава Завойовника “Орден Залізної Остроги”. Число 9 означає що табір проводиться вже девять разів поспіль. Цього року табір проводиться вперше в тісній співпраці із Міністерством Надзвичайних Ситуацій, і цьогоріч, як і в попередні роки за сприяння Збройних Сил України.

Табір має на меті моральну, фізичну та розумову підготовку юнаків до виконання ними військового обов’язку перед Українською Державою в лавах Збройних Сил та інших силових структур.

Учасниками табору були 32 юнаки віком від 14-18 років з різних регіонів України та 9 виховників й інструкторів.

Відзнакою табору – давньоукраїнський рівносторонній хрест, виконаний в стилі руської плетінки, що символізує тяглість української військової традиції.

Леганда табору була тісно повязана з подіями 1917-1922 років, що відбувалися в Холодному Яру, а саме з історією Холодноярської республіки. Взагалі Черкащина це те місце, що увібрало в себе мудрість, силу та чесноти кращих представників та славних предків сучасної української спільноти. Тут над Суботовом, стоїть “домовина України” – церква Богданова, над Чигирином – гора, на якій стояв замок гетьмана Дорошенка, це те місце, де віками точилася боротьба за волю й долю Укаїни... Саме завдяки таким яскравим історичним подіям чи постатям, юнаки могли краще пройматися легендою табору.

Програма табору, як і всі інші пластові табори, базувалася на пластові методі, але так як це є військовий табір то значна частина програми була укладена на основі державного навчального курсу “Початкова військова підготовка” для середньої школи — охоплювала такі заняття:

1. Ідеологічна підготовка. Тематичні пісні, гутірки і ватри, вшанування тих, хто віддав своє життя в боротьбі за Україну, Служби Божі, спілкування учасників табору з таборовим капеланом, зустріч з владикою Черкаським і Чигиринським Української Православної Автокефальної Церкви отцем Іоаном, екскурсії по заповітних місцях Холодного Яру та Черкащини, історії Збройних Сил України, Прикордонних Військ України. Ознайомлення юнаків з умовами проходження строкової служби в ЗСУ та навчання у Черкаському Інституті Пожежної Безпеки імені Героїв Чорнобиля на основі занять на базі військових та пожежних частин.

2. Стройова підготовка. Щоденні заняття з впоряду одинцем і відділом, на місці і в русі, відкриття і закриття пластових занять.

3. Тактична підготовка. Постійні денні і нічні рейди з повним вирядом, теренові ігри. Основи маскування, стеження, розвідки. Вивчення тактики партизанського відділу. Вартова служба. Ознайомлення з призначенням, принципами дії і бойовою технікою Прикордонних Військ України на базі Черкаського Гвардійського Прикордонного Загону ЗСУ, ознайомлення з принципом дій і видами пожежної техніки у Черкаському Інституті Пожежної Безпеки.

4. Вогнева підготовка. Призначення і будова автомату і кулемету Калашникова, пістолету Макарова, наступальних і оборонних гранат. Навчальні стрільби з пневматичних пістолетів і автомату Калашникова, теренові ігри з використанням стрійкбольної зброї.

5. Фізична підготовка. Щоденні заняття з Бойового мистецтва “Спас”, плавання, спортові ігри і змаги, різного роду смуги перешкод.

6. Туристична підготовка. Індивідуальна і гурткова практика куховарення, орієнтування, мандрівництва, природознавства, сигналізації, самозарадності у природі. Ночівля без наметів.

7. Медична підготовка. Щоденні заняття на рівні вимог державного курсу з надання першої медичної допомоги.

Військово-патріотичне виховання в Пласті не обмежується одним табором. Впродовж року в пластових осередках проводиться ряд відповідних заходів для молоді: теренові ігри, змагання із стрільби, орієнтування, екскурсії на військові об’єкти тощо.

Здобутий досвід діяльності Пласту у цьому питанні, дозволяє стверджувати, що при правильному виховному підході, більшість юнаків поважно і позитивно ставиться до виконання свого конституційного обов’язку — бути готовими до збройного захисту своєї держави.

Віктор ГУРНЯК,
www.national.org.ua

Bookmark and Share