КИЇВ: захід до Міжнародного дня прав людини


Кіноклуб Києво-Могилянської Академії та київські активісти
Amnesty International в Україні запрошують Вас
10 грудня о 18:30 на захід до Міжнародного дня прав людини,
що відбудеться в рамках кампанії «16 днів проти насильства над жінками».


У дискусії братиме участь Марія Алєксеєнко, керівник ВГО «Жіночий консорціум України».
Відбудеться показ стрічки Пітера Муллана. Цей фільм відзначений престижними нагородами, зокрема, «Золотим Левом» на Венеційському кінобієнале-2002.
(Художній, тривалість 119 хв., англ. мовою, субтитри рос.)

С Е С Т Р И М А Г Д А Л Е Н И


Притулки Святої Марії Магдалени в Ірландії – місце спокути «гріхів» дівчат з заплямованою репутацією. Гріхом могло стати що завгодно: одну з головних героїнь фільму зґвалтував кузен, друга народила позашлюбну дитину, третя просто була надто приваблива. Попадаючи до такого притулку, молоді дівчата опинялися в умовах, близьких до тюремних. Притулки Магдалени утримувалися сестрами милосердя під покровительством католицької церкви. Важка експлуататорська робота в пральних, напівголодне існування, тілесні покарання та постійні приниження як з боку «слуг Божих», так і зовнішнього світу – такою була «спокута».

Ув’язнення були безстроковими. Тисячі жінок провели життя та померли тут. Останній притулок Магдалени в Ірландії було закрито в недалекому 1996 році. Фільм викликав неймовірний гнів Ватикану та звинувачення в «злісній провокації». Тим не менше, в Дубліні розпочала роботу урядова комісія, яке веде слідство стосовно трьох тисяч обвинувачень в зловживаннях організації «Притулки Святої Магдалени». «Сестри Магдалени» – це драма, в якій абсурд та реальність переплелися в тугий клубок, розплутати який зможе людська гідність та почуття здорового глузду.

*****

*10 грудня 1948 року ГенАсамблея ООН ухвалила і проголосила Загальну декларацію прав людини. З того часу щорічно світова спільнота відзначає 10 грудня як Міжнародний день прав людини. Стаття 1 цього документу проголошує, що «всі люди народжуються вільними і рівними у своїй гідності і своїх правах».

Захід відбудеться за адресою: вул. Набережно-Хрещатицька, 27
Довідки: Юлія Нузбан 8 050 98 58 952, Ольга Веснянка 8 050 334 66 04

Bookmark and Share