УЖГОРОД: відбудеться урочисте передання Вифлиємського Вогню Миру


24 грудня о 22.00 у римо-католицькому костелі на вул. Волошина в Ужгороді відбудеться урочисте передання ужгородцям Вифлиємського Вогню Миру.
В Ужгородському прес-клубі журналістам проанонсували закарпатський етап всеукраїнської акції передачі

В Україні священний вогонь передають пластуни — Національна Скаутська організація України.
Акція проводиться у всіх країнах Європи з метою об’єднати людей у час Різдва. Вогонь з Вифлиєму (де він постійно горить у церкві на місці народження Ісуса Христа) доставляють літаком до Відня, а звідти естафетою від кордону до кордону передають європейськими країнами. Цього року вогонь до України приїде вп’ятнадцяте, але вперше Україна була представлена на його передачі у Відні, де вперше українською мовою звучала обіцянка передати вогонь українцям.
Про різдвяну акцію розказали голова Ужгородської міської організації Пласту НСОУ Софія Будник та член організації Вікторія Максимова. Так, українцям вогонь передадуть польські скаути на митному переході «Рава-Руська», звідти він мандрує велоестафетою до Києва, а пластуни розвозять його із столиці регіонами. Пласт нараховує в Україні понад 13 тисяч членів, на Закарпатті — близько 300. Це організація, яка має за мету виховувати громадян своєї держави. Виховання і навчання у Пласті відбувається через гру.

Вифлиємський Вогонь Миру — символ любові, добра і миру. Кожен охочий може запалити ним свічку чи лампадку для різдвяної вечері. Навіть якщо вогонь погасне, то повторне запалення свічки збереже святенність вогню. Закарпатці можуть отримати вогник 24 грудня о 22.00 у римо-католицькому костелі на вул. Волошина в Ужгороді, 27 грудня об 11.00 у санаторії «Малятко» в с. Оноківці Ужгородського району, 6 січня о 9.30 у греко-католицькому кафедральному Хрестовоздвиженському соборі в Ужгороді.

Проведення акції в Україні благословили УГКЦ, УРКЦ, УАПЦ, УПЦ Київського патріархату.
Bookmark and Share