Запрошення на навчальні візити до Польщі (Study Tours to Poland)


Польсько-Американський Фонд Свободи, Фонд "Боруссiя", Колегія Східної Європи ім. Яна Новака-Єзьоранського та Фонд "Освіта для демократії" запрошують активних студентів із Бєларусі, України, Калінінградської та Ленінградської областей Російської Федерації на традиційні кiльканадцятиденнi навчальні візити до Польщі.
В програмі "Study Tours to Poland" можуть взяти участь студенти початкових курсів навчання, у віці 18-21 року, громадяни України, Бєларусі та Росії (що навчаються в Калінінградській або Ленінградській областях), які відзначаються успіхами в науковій і громадській діяльності в своєму середовищі. До участі у програмі кандидати та кандидатки зголошуються індивідуально, надсилаючи необхідні документи.


Зголошення кандидата складається з трьох частин:
1. Заповнена аплікаційна форма (Excel), примірник якої можна віднайти в додатку;
2. Есе "Чому хочу приїхати до Польщі?" у форматі Word (максимум 1 сторінка - 1800 знаків);
3. Зіскановані додатки у файлах pdf, Word (ілюстрації, що вставлені в Word) або jpg:
3.1. Рекомендаційний лист лідера неурядової організації, викладача тощо;
3.2. Закордонний паспорт (сторінки з особистими даними, фото);
3.3. Залікова книжка (сторінки з оцінками за останній рік навчання - копія має бути завірена деканатом навчального закладу), у випадку студентів І курсу - зісканований атестат про повну середню освіту.

Аплікаційна форма має бути заповнена на комп'ютері рідною мовою кандидата (українською, білоруською або російською мовою), має містити відповіді на всі запитання. В усіх пунктах форми варто написати про себе щось більше, ніж назва Вашої організації, щоб надати приймальній комісії можливість якнайкраще оцінити кандидата, тобто Вас. У відповідних пунктах варто написати: у якій організації і як довго Ви працюєте, що Ви зробили й які Ваші досягнення. Дайте можливість із Вами познайомитися!

Рекомендаційний лист має бути на окремому аркуші, набраний на комп'ютері чи написаний друкованими літерами. У рекомендаційному листі треба представити наступну інформацію:
- посада чи функція рекомендуючого;
- коли й у яких обставинах він познайомився з кандидатом;
- опис умінь, досвіду тощо кандидата.
У листі також треба позначити, який характер взаємин між тим, хто рекомендує, й тим, хто рекомендується (викладач, роботодавець, начальник, лідер громадської чи політичної організації тощо). Рекомендаційний лист не може бути надано близькими членами сім'ї.

Файли (у зголошенні) слід називати латинськими літерами, використовуючи місто та прізвище кандидата, наприклад:
kharkiv_ivanenko_zajavka
kharkiv_ivanenko_ese
kharkiv_ivanenko_ dodatky

Всі документи (аплікаційна форма, есе, додатки) слід надсилати на nabor@studytours.pl до 15 лютого 2008 року! Зголошення можна надсилати виключно електронною поштою!

Зголошення не розглядається, якщо кандидат або кандидатка не відповідають основним вимогам (мають понад 21 рік або надіслали неповне зголошення).

Участь у програмі не вимагає знання польської чи англійської мов.

Дати візитів залежать від організації, що приймає студента. Вони будуть приймати студентів у групах по 10 осіб в Варшаві, Кракові, Вроцлаві, Гдині чи Ольштині. Вас будуть приймати досвідчені польські громадські організації, підібрані шляхом конкурсу. У програмах візитів - приготовлених кожної з цих організацій - є серед іншого:
- лекції ректорів польських вузів чи відомих професорів;
- зустрічі з цікавими людьми, що впливають на громадське життя в Польщі, а також міністри та члени уряду, журналісти та публіцисти найбільших газет і журналів;
- зустрічі , дебати та дискусії, що дають можливість обміну поглядами та думками на суспільні справи, співробітництво Польщі із сусідніми країнами;
- візити в польський парламент, міністерства, державні установи, а також органи місцевого самоврядування: зустрічі з мерами відповідних міст, місцевими депутатами Варшави, Кракова, Вроцлава, Гдині або Ольштина;
- зустрічі в студентському середовищі: з органами самоврядування студентів, студентськими товариствами та братствами.

Метою візитів є ознайомлення з польським студентським, науковим і громадським середовищем. Програми, приготовлені приймаючими організаціями, передбачають лекції з цікавими людьми на теми Польщі, її сусідів, Європейського Союзу тощо, але не заплановано організації регулярних занять і лекцій у навчальних закладах. Програма "Study Tours to Poland" не має спеціалізації, тому що візити не мають характеру наукового стажування. Програма має на меті показати, чим живуть молоді, активні поляки, що вони організовують і можуть запропонувати іншим. Набір кандидатів і участь у програмі "Study Tours to Poland" безкоштовні!

http://www.edudemo.home.pl/studytours/intl/index.php?option=com_content&...Bookmark and Share