IV Етно фестиваль кухні і музики у Новому Саді


У місті Новий Сад, столиці Автономного Краю Воєводина у Сербії організовано четвертий Етно фестиваль кухні та музики національностей, презентацію на мальовни-чому березі Дунаю, де участь у музичній частині десятигодинного концерту брало понад 2700 членів самодіяльних колективів понад 15 національностей, включаючи й українську котру презнетували танцюристи КМТ ім. Івана Сенюка з міста Кула з танцем “Гуцулка”
Складовою частиною Етно фестивалю є і презентація кулінарії національностей, різноманістність та масовість є характерною рисою фестивалю де, кажуть, було понад 20 тисяч відвідувачів.
Українська громаад зібралася у містах Вербас та Кула, підготовлено традиційні українські вареники (пироги) та тертюх і ця специфіка страв, котрих місцеве населення не готує (сле вже знає) викликала традиційно великий попит і за декілька годин зникло понад 250 кілограмів.
Етно фестиваль національностей Воєводини організовує Американська фундація по розвитку шляхом з<рушення внутрішніх ресурсів громад, а де, як організатори визначили, українці займають одне із чільних місць. Була нагода презентуватись із українськими вишивками, інші народи показали свою специфіки. мета Фестивалю є щоб посередництом презентації зберегти та розвинути традиційну толеранцію столітнього співжиття декілька десятків національностей на просторах Воєводини та краще ознайомитись.

Інфо служба Товариства Просвіта

Bookmark and Share