КИЇВ: Вечір пам’яті Героїв Крут та на презентацію книги «Крути»


ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ КРУТ

Українське незалежно видавництво «Смолоскип» запрошує на Вечір пам’яті Героїв Крут та на презентацію книги «Крути», який відбудеться 31 січня о 18.00 у Будинку Вчителя.

Ой, то не тополі поставали в полі,
Не буруни в парі підіймають хмари.
Ой, то не соколи легкії злітають:
В дорогу, на Крути юнаки рушають….

Минають роки – і завжди – приходить великий український січень. Місяць радості і розпачу, місяць великих надій і почувань, що тиснуть до болю серце людини. Бо у січні мали ми тріумфальний в’їзд Богдана Хмельницького в Київ, у січні лунали на цілий світ дзвони Київської Софії і несли вість про воскресіння України, про її з’єднання в одне розривне ціле – в одну Українську Народну Республіку.

І коли проходили дві великі січневі події, історія – неначе увінчала терновим вінком многострадальну Матір, наче на згадку про велич січневих радощів дала нам – Крути.

29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами. Уряд УНР, опинившись без війська, кинув на протистояння з російською армією, що йшла на Київ, кілька сотень погано озброєних студентів та гімназистів. Майже всі вони полягли у нерівному бою. Бій цей отримав велике символічне значення – і саме його хочуть розкрити організатори вечора.

На вечорі відбудеться презентація книги «Крути», виданої Смолоскипом до 90-річчя бою, до якої увійшли найрізноманітніші матеріали, багато з яких публікуються вперше. Найцінніша частина книги – спогади нечисленних учасників бою, яким вдалося вижити.
Також у програмі вечора музично-літературна постановка «Крутянці» під режисурою лауреата премії імені Василя Стуса Олени Голуб. Беруть участь лауреат премії імені Василя Стуса Тараса Компаніченко («гурт «Хорея козацька»), бандуристи Святослав Силенко та Данило Мельник, молоді актори Микола Косицький, Олеся Голуб та представники Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Дебатна Академія» Антон Дворенков та Олександра Матвійчук.

Ми не маємо бажання шукати винних у цій трагедії. Факт, що у той час українська політична еліта не була готова до державного будівництва незалежної України. На допомогу їй прийшли Крутянці.

«Як будете в церкві на 12-ти Євангеліях, слухатимете Слово Боже про страсті Христові, як будуть носити святу плащаницю біля церкви, - як співатимуть радісне «Христос Воскресе», згадайте мучеників України, згадайте про всіх, кого розстріляли більшовики, згадайте й про тих, хто з зброєю в руках боронив рідну землю від московських катів і своїх іуд-запроданців, - згадайте і помоліться за них». Симон Петлюра

Анастасія Крикун
Прес-центр ВМГО „Дебатна Академія”
Контакти ВМГО „Дебатна Академія”:
тел./факс: 38 (044)-246-71-36;
тел.: 8067-969-4740;
www.debate.org.ua, www.debate.com.ua,
e-mail: DebateClubUA@gmail.comBookmark and Share