ДОНЕЦЬК: «Українська Повстанська Армія: історія нескорених»


УКРАЇНСЬКА ПОВСТАНСЬКА АРМІЯ: ІСТОРІЯ НЕСКОРЕНИХ

19 лютого в приміщенні прес-центру «Восток-медіа» відбудеться прес-конференція на тему: «Українська Повстанська Армія: історія нескорених». Початок прес-конференції о 10:00. В межах прес-конференції заплановано виступ радника Голови Служби безпеки України, кандидата історичних наук, директора Центру досліджень визвольного руху Володимира В'ятровича, а також віце-президента історичного клубу «Холодний Яр», випускового редактора тижневика «Шлях перемоги» Віктора Рога.


Під час прес-конференції відбудеться анонс фотовиставки «Українська Повстанська Армія: історія нескорених», яка розпочинає свою роботу 19 лютого в Донецькому обласному краєзнавчому музеї о 12:00 годині та триватиме до 27 лютого 2008 року.

Побудована на грунтовній науково-джерельній базі, виставка за допомогою потужного комплексу фотоілюстративного та інформаційно-довідкового матеріалу, покликана донести до кожного громадянина України цілісний та науково обгрунтований образ українського визвольного руху середини ХХ ст. та розвінчати існуючі суспільні стереотипи.

Дана виставка є унікальним проектом, який лише зараз презентований на Донеччині. Загалом будуть представлені близько півтисячі оригінальних фото, більшість з яких публікується вперше. Також на виставці експонуватимуться документи з радянських та німецьких джерел та внутрішні документи Організації Українських Націоналістів та УПА. Відвідувачі побачать такі раритети, як фотографії групи вояків УПА з захопленим німецьким літаком та повстанців в підземній криївці (бункері) на Хмельниччині в 1950 році. Тема криївок детально досліджена в окремій частині виставки, включно з планами підземних «багатокімнатних квартир» та детальними інструкціями щоденного режиму життя під землею.

Виставка складається з 22 двометрових повнокольорових банерів, кожен із яких представляє окремий розділ з історії УПА. Авторами виставки є співробітники Центру досліджень визвольного руху: к. і. н. Володимир В'ятрович, директор ЦДВР, Роман Грицьків, Ігор Дерев'яний, Руслан Забілий, Петро Содоль. Дизайн виставки виконаний Ольгою Сало. Виставка — своєрідний пересувний музей — є інформаційною, а не пропагандистською акцією, як зазначають її автори: об'єктивна інформація представлена в яскравому та цікавому форматі, щоби відвідувачі могли зробити власні висновки про цю сторінку історії України.

Організатори виставки в Донецькому краєзнавчому музеї:

Донецька обласна державна адміністрація
Центр досліджень визвольного руху
Громадська ініціатива Донеччини з відновлення історичної пам'яті
Світовий Ювілейний Комітет до 100-річчя від дня народження Романа Шухевича та 65-ї річниці створення Української Повстанської Армії.

Контактний телефон: 8 (066) 1458107Bookmark and Share