“НІ БРЕХНІ!”. Революція сумських студентів продовжується


28 червня, у День Конституції та у річницю минулорічної революції, сумські студенти та викладачі знову розіб’ють намети у центрі Сум на вулиці Соборній біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Про це заявила ініціативна група студентів та викладачів Сумського Державного педагогічного університету ім. Макаренка на засіданні прес-клубу реформ. Приводом для такої радикальної акції стали вибори нового ректора педуніверситету, після яких міністр освіти та науки Станіслав Ніколаєнко призначив ректором своїм наказом Миколу Підберезського.

Але вже після виборів виявилося, що Микола Підберезський у ході передвиборчої кампанії приховав факти із своєї біографії. З’ясувалось, що він у кінці 80-х років 22 місяці перебував під вартою у Харківському СІЗО, а потім був засуджений Київським районним судом м. Харкова згідно ст. 165, ч. 1 КК УРСР на 3 роки позбавлення волі і на 5 років був усунений від викладання. Пізніше міру покарання було змінено, а Микола Підберезський взагалі стверджує, що ці рішення судів були скасовані. Але ані колектив вузу, ані громадськість досі не отримали жодних документів з цього приводу.

Так чи інакше, але Микола Підберезський у ході виборів свідомо приховав цей факт, цим ввів в оману колектив вузу. Таким чином, на думку ініціативної групи, вибори в університеті були сфальшовані. У цьому активну участь брав ректорат вузу, який знав про ці факти біографії кандидата, але натомість чинив адміністративний тиск та свідомо вводив в оману колектив вузу.

На засідання прес-клубу заступники голови Сумської обласної державної адміністрації Олександр Лаврик та Олег Медуниця визнали ці дії аморальними.

Ініціативна група висуває такі вимоги: перевибори ректора вузу і відставку ректорату вузу. Перший проректор СДПУ ім. Макаренка Анатолій Кудренко вважає, що ситуацію може вивести з кризи публічне покаяння Миколи Підберезського, який повинен надати і оригінали документів.

Наразі Микола Підберезський був відсутній на засіданні прес-клубу з поважних причин, і його думка з цього приводу невідома. Відповідь на запит ініціативної групи студентів і викладачів педуніверситету міністра освіти і науки Святослава Ніколаєнка досі не надійшла.

У четвер, 23 червня, о 13.00 в УНІАН відбудеться прес-конференція ініціативної групи, на якій буде оголошення початок акції протесту “НІ БРЕХНІ!”.

До акції вже приєднались: рух спротиву сумських студентів, студентське братство Сумщини, громадська ініціатива “Ночной дозор”, батьки студентів та викладачі.

Акція “НІ БРЕХНІ” може стати самим масовим заходом у Сумах з дня інаугурації Віктора Ющенка.

"Майдан"

Bookmark and Share