УКРАЇНА: потрібна активна розумна молода генерація


До 18 лютого приймаються заявки від молодих людей віком до 25 років з Східної, Центральної та Південної Європи, а також Німеччини, Австрії та Швейцарії на участь у річній програмі фундації Роберта Боша та Об’єднання мовного та культурного обміну MitOst e.V. під назвою Колегія ім. Теодора Хойсса. Потенціальні кандидати мають добре володіти німецькою, а також бути готовими до річної освітньої програми з основ проектного менеджменту та громадянського суспільства. Програма націлена на молодь, яка ще не має досвіду в проектній роботі або тільки починає волонтерську діяльність у третьому секторі.

Всю додаткову інформацію, а також аплікаційну форму он-лайн можна знайти на сайті програми www.theodor-heuss-kolleg.de, а також отримати у регіональних тренерів програми в Україні Івани Пекар („Фундація регіональних ініціатив”, м. Ужгород, ivannapekar@rambler.ru) та Альони Каравай (Донецька громадська організація „Альянс”, way_to_europe@mail.ru, (062) 338-40-83). Детальніше про Колегію ім. Теодора Хойсса читайте нижче.

Колегія ім. Теодора Хойсса фундації Роберта Боша (Німеччина)

Змінюй навколишній світ!
Громадянському суспільству потрібна активна розумна молода генерація, оскільки воно живе від активності кожного з нас. Тому Колегія ім. Теодора Хойсса (Theodor-Heuss-Kolleg) підтримує молодих людей, які хочуть бути активними і прагнуть щось змінити в оточуючому їх світі учасники колегії самостійно розробляють і здійснюють свої перші міні-проекти, збирають свою команду і набувають при цьому важливого досвіду „демократії на практиці”. Таким чином, молоді люди у віці від 18 до 25 років з Німеччини, Австрії, Швейцарії, з країн Центральної і Південно-східної Європи і з країн СНД дістають можливість разом ставати активними і долати кордони. Задачею фундації Роберта Боша є сприяти взаєморозумінню між народами – в Колегії ім. Теодора Хойсса це здійснюється на практиці.

Крок номер 1 - Розвиток проекту - Знаходь ідеї
Спочатку кандидати в Колегію ім. Теодора Хойсса подають заявку на участь в одному з міжнародних літніх семінарів. На цих семінарах учасники з різних країн випробовують на практиці, що таке міжкультурна комунікація, обговорюють з різних точок зору суспільно важливі проблеми, обмінюються досвідом і надихаються ідеями для власних проектів.

Крок номер 2 - Конкретизація проекту - Розробляй концепції
Потім ідеї перетворюються на конкретні плани. Створюються команди, вони привертають до роботи над проектом помічників і заручаються підтримкою різних організацій. Учасники проектів збираються ще раз – на проектній зустрічі, яка дозволяє їм знайти відповіді на відкриті питання і завершує фазу конкретизації проекту. Проектні плани відрізняються великою різноманітністю. Це, наприклад, міжкультурні театральні семінари і семінари на суспільно-політичні теми, тренінги по дидактиці для майбутніх педагогів, студентські клуби і екологічні вуличні акції.

Крок номер 3 - Підвищення кваліфікації - Придбай необхідні навики
Під час реалізації проекту наступає момент, коли учасники повинні працювати найбільш інтенсивно. Цей кращий час для проведення тематичних семінарів, які орієнтуються на потреби проектних груп. Окрім цього, кожна проектна група одержує під час проведення проекту підтримку досвідченого наставника.

Відкривай перспективи
Робота над проектами відкриває нові можливості для розвитку особистості і професійного зростання: міжнародні контакти допомагають розширити власний кругозір, коллегіати розвивають нові навички і створюють свої мережі. В рамках підсумкового семінару учасники обговорюють і оцінюють досвід, придбаний під час проектної роботи. При цьому в центрі уваги стоять перспективи, що відкриваються завдяки отриманому досвіду.

Професійна підтримка
Тренери з різних країн, координатори програми і мережа колишніх коллегіатів надають підтримку проектним командам, які працюють на добровільних засадах. Тренери займаються міжнародною освітою в Колегії ім. Теодора Хойсса. Вони розробляють концепції для різноманітних форм регіональної співпраці на декількох мовах. Завдяки тому, що вони з різних країн і володіють різним досвідом, можливо застосування широкого спектру методик. При цьому вони використовують і свій досвід проведення проектів на добровільних засадах. Багаторічне навчання тренерів забезпечує безперервність і якість семінарів в Колегії ім. Теодора Хойсса.
В берлінському офісі об'єднання мовного і культурного обміну MitOst працюють координатори програми Колегії ім. Теодора Хойсса. Вони займаються організацією навчання коллегіатів, встановлюють контакти з партнерами програми і відповідають за роботу з громадськістю.
Тренери в Колегії ним.Теодора Хойсса працюють і живуть в різних країнах, що дозволяє знаходити рішення, що є найвідповіднішими для конкретної цільової групи і відповідні специфіці країн, в яких проводяться проекти.

Зацікавленість в регіональній співпраці
Проектна робота є методом розвитку громадянської активності можлива в різних культурних контекстах. Колегія ним.Теодора Хойсса розробляє відповідні концепції і співпрацює з зацікавленими партнерами. Це і проведення цілої серії освітніх заходів спільно з державними установами (наприклад, в Росії в рамках програми ”Цивільна активність щодня», здійснюваної в співпраці з Міністерством культури і молодіжної політики Пермського краю), і розробка методів проведення проектів спільно з ініціативами, що працюють на добровільних засадах.

Додаткова інформація про програму на офіційному сайті: www.theodor-heuss-kolleg.de
Bookmark and Share