ДНІПРОПЕТРОВСЬК: «Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!»


Шість тисяч людей на підтримку української мови у Дніпропетровську

Чотиригодинна музично-інтерактивна акція «Зроби подарунок Україні! Переходь на українську!» пройде увечері 16 лютого. Лідери рок-гуртів «Мандри», «Мотор’ролла», «Флайzzzа», «Фліт» та «Гуляйгород» ділитимуться власним досвідом мовної та ментальної трансформації. Організатори акції, громадський рух «Не будь байдужим!». Скептики переконаються, що українська мова є засобом спілкування не лише окремо взятих регіонів країни.

Музиканти разом з місцевими волонтерами даруватимуть жителям Дніпропетровська малинову книжку (10 тис. прим.) - своєрідний психологічний посібник про те, як зважитися на щоденне спілкування українською. Це видання пропонує корисні поради та приклади від фахівців та людей, які вже перейшли на українську.

Також місцеві школи отримають модні україномовні книжки вітчизняних та закордонних письменників. Активісти руху «Не будь байдужим!» уже уп’ятнадцяте будуть вручати необхідні навчальним закладам видання.

Організатори заходу ставлять на меті підтримку людей, які хотіли б розмовляти українською, але соромляться російськомовної більшості. Спілкуватися українською мовою в Україні має бути так само легко, як і російською.

Протягом усього минулого 2007 року із пропозицією перейти на українську мову «небайдужі» зверталися до мешканців Чернігова (13 квітня), Житомира (30 квітня), Хмельницького (10 травня), Вінниці (17 травня), Кіровограду (31 травня), Черкас (8 червня), Сум (22 червня), Запоріжжя (21 жовтня), Севастополя (30 листопада).

Де: м. Дніпропетровськ, Палац спорту «Метеор»

Коли: 16 лютого 15:00 – 16:00 – прес-конференція, Дніпропетровський прес-клуб (вул. Комсомольська, 8 (ІІ поверх).
16:00 – 16:30 – роздавання рок-музикантами на центральних вулицях Дніпропетровська психологічних порадників як «безболісно» заговорити українською.

18:00 – 22:00 – музично-інтерактивна акція (Палац спорту «Метеор»).
22:00 – 23:00 – фуршет для журналістів.

Прес-конференція з приводу акції відбудеться у приміщенні Дніпропетровського прес-клубу (вул. Комсомольська, 8 (ІІ поверх).
Під час прес-конференції буде презентовано книжку-психологічний порадник. Музиканти розкажуть про мету акції, власне бачення мовної ситуації в країні, про те, як самі «заговорили» українською.

Учасники прес-конференції: лідери гуртів «Мандри» (Сергій Фоменко), «Мотор’ролла» (Сергій Присяжний), «Флайzzzа» (Андрій Тимчук), спортивний журналіст Ігор Мірошниченко та виконавчий директор ВГО «Громадський рух «Не будь байдужим!» Оксана Левкова.

Контактна особа: Олександр Кривець, прес-секретар ВГО “Громадський рух «Не будь байдужим!»
тел.: 8 097 962 14 45, ел. пошта: nbb@ukr.net

Джерело : ВГО «Громадський рух «Не будь байдужим!»
http://www.civicua.org/news/view.html?q=1051077
Bookmark and Share