УКРАЇНА: “Єднаймося заради дітей, єднаймося проти Сніду”


За дослідженнями лише 14% молодих людей віком 15-24 роки можуть вірно назвати види профілактики передачі ВІЛ статевим шляхом та відкидають основні неправильні концепції щодо ВІЛ.
За результатами дослідження ЮНІСЕФ «ЗМІ та права дітей» (2006) населення України не задоволене кількістю та якістю медійних матеріалів з проблем захисту прав дітей. 91 % респондентів вважають, що ЗМІ не достатньо приділяють уваги проблемам захисту прав дітей. ЗМІ виступають майже єдиними джерелами інформування населення України про ВІЛ/СНІД.НАЦІОНАЛЬНИЙ КОНКУРС СЕРЕД ЗМІ

БФ “Інтелектуальна перспектива” проводить Національний конкурс серед ЗМІ “Єднаймося заради дітей. Єднаймося проти СНІДу”, який впроваджується за фінансової підтримки Дитячого Фонду ООН ЮНІСЕФ в рамках кампанії “Єднаймося заради дітей, єднаймося проти Сніду”.

"Єднаймося заради дітей, єднаймося проти СНІДу" - це глобальна кампанія, спрямована на те, аби попередити світову спільноту щодо того, що діти отримують дедалі менше уваги в рамках глобальної протидії СНІДу. Ініціатива створює засади для впровадження негайних та сталих програм, адвокації та пошуку коштів з метою обмеження впливу ВІЛ/СНІДу на дітей та призупинення поширення цієї хвороби. Політики та світове співтовариство повинні почати усвідомлювати, що СНІД вражає не тільки дорослих - ця хвороба має величезний руйнівний вплив на дітей в усьому світі.

Кампанія, ініційована ЮНІСЕФ та підтримана партнерами в усіх куточках планети, визначає підходи, що ґрунтуються на інтересах дітей, аби примусити світ дотримуватися своїх обіцянок у сфері спрямування у зворотному напрямку поширення ВІЛ/СНІДу. Вона пропонує механізми для більш швидких та потужніших заходів з протидії з боку усіх тих, хто має відповідний потенціал та можливості, починаючи з рівня громади.
Головна мета Національного конкурсу серед ЗМІ «Єднаймося заради дітей. Єднаймося проти СНІДу» – надати підтримку ЗМІ шляхом підвищення можливостей ЗМІ у висвітленні проблем дітей, надаючи можливі ресурси інформації та теми для висвітлення. До участі у Конкурсі запрошуються журналісти та дописувачі усіх засобів масової інформації: газет, журналів, радіо, телебачення та Інтернет-ресурсів. Матеріал чи репортаж, що бере участь у Конкурсі, має бути оприлюдненим / вийти в ефір впродовж 2007-2008 років.
Цілі проекту:
1. Сформувати толерантне ставлення до ВІЛ-інфікованих дітей щодо їх проблем та захисту їх прав.
2. Привернути увагу ЗМІ в Україні до проблем ВІЛ/СНІДу.
3. Підтримати активну роль ЗМІ у висвітленні проблем ВІЛ-інфікованих дітей.
4. Привернути увагу загального населення до проблеми ВІЛ/СНІДу в Україні, а також до проблем ВІЛ-інфікованих дітей.
5. Сприяти активній співпраці урядових та неурядових організацій, а також ЗМІ щодо запобігання ВІЛ/СНІДу в Україні.

Рішення щодо переможців ухвалюватимуть авторитетні члени журі: Л. Подкопаєва, Посол Доброї Волі ООН із питань ВІЛ/СНІДу, І. Слісаренко, журналіст 5-каналу, Василь Петренко, Голова Комітету з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним хворобам Міністерства здоров’я України, Ольга Панфілова, представник Всеукраїнської Мережі ЛЖВС, Артур Горін, директор державної соціальної служби для сім’ї, дітей та молоді Міністерства України у справах сім’ї, молоді.

Визначення переможців Національного конкурсу серед ЗМІ «Єднаймося заради дітей. Єднаймося проти СНІДу» та вручення цінних призів відбудеться у червні 2008 року на спеціальному “круглому столі”, про який буде повідомлено додатково.

Заявки на участь у Конкурсі приймаються Оргкомітетом Конкурсу до 30 квітня 2008 року. Разом із заявкою обов’язково подається ефірна довідка (для радіо і телебачення) або довідка від головного редактора, що підтверджує дату публікації статті (для друкованих та Інтернет – ЗМІ). Документи подаються до Оргкомітету по електронній пошті з обов’язковим підтвердженням за допомогою факсимільного зв’язку (факсом).
На Конкурс приймаються матеріали, оприлюднені в електронних (телебачення, радіо, Інтернет) та друкованих виданнях в період з 01.01.2007 до 30.04.2008. Кількість поданих на Конкурс матеріалів не обмежується.

Конкурсний матеріал подається до Оргкомітету Конкурсу в запечатаному конверті (бандеролі) із позначкою: "На Конкурс ЗМІ" або надсилається електронною поштою на адресу: fip@fip.org.ua. із темою листа: "На Конкурс ЗМІ". Детальну інформацію про умови Конкурсу та вимоги до оформлення матеріалів Ви можете знайти на сайті За>http://pr-center.org.ua/hiv/index.php
За додатковою інформацією звертайтеся будь ласка до Інни Голюк (БФ “Інтелектуальна Перспектива”) за тел.: 253 14 01; 255 75 41 або електронною поштою fip@fip.org.uaBookmark and Share