СЕВАСТОПОЛЬ: «Стан корупції в Україні»


Корупція в Україні є однією з проблем, які потребують невідкладного розв'язання. Вона становить значну загрозу, в першу чергу, розвитку суспільства.
Результати загальнонаціонального дослідження «Стан корупції в Україні очима громадян», що проведено проектом «Гідна Україна» свідчать, що молодь є об’єктом особливої уваги з боку посадовців – корупціонерів. Вона не захищена та внутрішньо готова стати жертвою. Разом з тим молодь готова і ініціювати давання хабарів – адже бачить корупцію довкола і вважає її способом швидкого просування та вирішення справ.
Саме тому, починаючи з жовтня 2007 року всеукраїнська молодіжна організація „Студентська республіка” реалізує проект „Антикорупційний молодіжний театр”. Метою проекту є активізація суспільства, зокрема студентської молоді, до подолання корупції в сфері надання державних послуг, вищої освіти та етики в органах влади на території Одеської, Миколаївської, Дніпропетровської областей та АР Крим шляхом створення єдиного інформаційного простору в молодіжному середовищі щодо формування негативного образу корупційних дій за допомогою вистав «Антикорупційного молодіжного театру».
Протягом грудня 2007 лютого 2008 року у ВНЗ м. Дніпропетровськ, м. Миколаєва та м.Одеса було проведено виступи „Антикорупційного молодіжного театру”. Театр являє собою інноваційну модель роботи з молоддю задля подолання негативного явища, такого як корупція. Інновація цього методу полягає, в першу чергу, в застосуванні театральних та гумористичних мініатюр в яких висміюється корупція.
В середньому на кожному виступі побувало більше ніж 200 глядачів. Особливу зацікавленість з боку глядачів викликала гра з залом «Казка про корупцію», в якій брали участь глядачі: самі виходили на сцену і розігрували комічні ситуації пов’язані з корупцією.
Крім того в усіх вузах де проходили виступи театру перед виступами було проведено короткі майстер–класи для представників студентського активу. На цих майстер-класах було презентовано результати загальнонаціонального дослідження „Стан корупції в Україні” та проведено семінар щодо організації студентських ЗМІ, написання статей на антикорупційну тематику, співпрацю студентських ЗМІ з регіональними, місцевими та національними ЗМІ.
Візити тетру до кожного областного центру супроводжувалися проведенням прес-конференцій та круглих столів до участі в яких було запрошено представники засобів масової інформації, як місцевого так і загальноукраїнського мовлення, органів державної влади, місцевого самоврядування, адміністрації вузів та органів студентського самоврядування. Під час проведення круглих столів та прес-конференцій учасники для учасників було презентовано проект, а також результати загальнонаціонального дослідження «Стан корупції в Україні». Запекла дискусія тривала і при обговоренні проблеми корупції у ВНЗ. Повторювалась стара історія – студенти обвинувачують в корупції викладачів та адміністрацію ВНЗ, останні ж – студентів.

Наразі «Антикорупційний молодіжний театр» прямує до АР Крим. Виступи театру відбудуться в м.Сімферополь: Кримський юридичний інститут Харківського національного університету внутрішніх справа (м.Сімферополь, вул. Стевена 14); 5 березня 2008 р. о 12.00, Кримський інститут бізнесу (м.Сімферополь, вул.. Балаклавська 68); 5 березня 2008 р. о 14.30, Міжнародний слов’янський університет (м.Сімферополь, вул. Чернишевського 2). 6 березня 2008 р. – м.Севастополь – Морський коледж.

Круглий стіл та прес-конференція «Стан корупції в Україні» відбудеться в приміщені Міжнародного слов’янського університету 5 березня о 17.00.
Запрошуємо прийняти участь в заходах проекту та долучитись до боротьби проти корупції.

Володимир Крутько,
Голова ВМГО „Студентська республіка”,
директор проекту
«Антикорупційний молодіжний театр»Bookmark and Share