ТЕРНОПІЛЬ: вшануємо пам'ять Кобзаря!


Нараду з питань підготовки до відзначення в області 194-ї річниці від дня народження Т.Г.Шевченка провів заступник голови ОДА Федір Шевчук.
Головуючий закликав учасників наради до конструктивної роботи наголосивши на важливості проведення Шевченківських днів на високому організаційному та мистецькому рівні.
Під час обговорення було напрацьовано перелік заходів, які відбуватимуться в області з нагоди 194-ї річниці від дня народження Кобзаря.
7 березня о 16.00 год. відбудуться урочисті збори і творчий звіт майстрів мистецтв та аматорських художніх колективів Зборівського району в міському Палаці культури "Березіль" ім. Л.Курбаса.
9 березня керівники облдержадміністрації, обласної та Тернопільської міської рад, представники громадськості покладуть квітів до пам’ятника Т.Г.Шевченку в м.Тернопіль. Захід розпочнеться о 12.30 год.
У храмах області буде відправлено пропам’ятні Богослужіння з нагоди Шевченківських свят. В обласному державному архіві буде відкрито документальну виставку та виставку марок дотичних до тематики Шевченкіани.

Крім того, 9 березня о 17 год. в обласній філармонії відбудеться святковий концерт колективів та окремих виконавців обласної філармонії «І на оновленій землі...», а 12 березня такий ж концерт відбудеться в обласній філармонії для учнів загальноосвітніх шкіл м. Тернополя.
З 4 березня в обласному художньому музеї функціонуватиме Шевченківська виставка з фондів музею, а в обласному краєзнавчому музеї експонуватиметься експрес-виставка «З музейної Шевченкіани».
5 березня в обласній універсальній науковій бібліотеці відбудуться Шевченківські читання «Велет у царстві людської культури», в обласній бібліотеці для молоді на абонементі експонуватиметься постійно діюча книжково-ілюстративна виставка "Учітеся брати мої, думайте, читайте...
6 березня в обласній бібліотеці для молоді відбудеться літературно-мистецький вечір «Я - українець».
В обласній бібліотеці для дітей пройде репрезентація книги «Тарас Шевченко на Тернопільщині», а також літературно-поетичний вечір «Ми чуєм, тебе Кобзарю, крізь роки». В бібліотеці протягом березня функціонуватиме книжково-ілюстративна виставка "Уклін тобі, Тарасе!”. У Кременецькій бібліотеці для дітей протягом березня функціонуватиме книжково-ілюстративна виставка " Тут був Тарас, тут дух його живе".
9 березня в усіх клубних закладах культури області відбудуться урочисті збори та святкові концерти, а також тематичні вечори, присвячені 194-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.
В бібліотеках області та м. Тернополя з 9 по 31 березня відбуватимуться літературно-музичні, літературно-тематичні, мистецькі вечори, години поезії, уроки-виставки, літературні читання, книжкові виставки, поетичні турніри, присвячені 194-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка.
Члени обласної організації національної спілки письменників України протягом березня матимуть зустрічі із школярами ЗОШ м. Тернополя, читачами обласних бібліотек та бібліотек м. Тернополя, на яких розповідатимуть учням про життєвий та творчий шлях Т.Г.Шевченка, а також читатимуть його невмирущі твори.

Bookmark and Share