ДОНЕЦЬК: „ПОЧНИ З СЕБЕ”


Запуск кампанії з подолання корупційних явищ в вищій освіті

Дата: 13 березня 2008 р
Час: 11:00 (Реєстрація учасників прес-конференції починається о 10.30)
Місце: Донецький прес-клуб реформ, вул. Овнатаняна 4 (параллельно вул. Шевченка, трол. № 8, зуп. «Інститут металів”, офісна будівля за Центральною технічною бібліотекою), зала на 2-ому поверсі
Сьогодні розпочинається кампанія з подолання корупційних явищ в вищій освіті метою якої є створення сталих умов для прозорості вищої освіти в пілотних ВНЗ Донецької області, розбудова та поширення механізмів, які впливають на подолання корупції в ВЗН „знизу”, а також посилення обізнаності студентства щодо застосування цих механізмів.
Кампанія проводиться Донецькою громадською організацією «Альянс» за підтримкою проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна».
Заходи проходитимуть під гаслом «Почни з себе» в восьми пілотних вищих навчальних закладах Донецької області. Тривалість кампанії – сім місяців і в її рамках будуть проведені тренінги для починаючих журналістів, лідерів організацій студентського самоврядування; видано навчальний посібник.
Дана кампанія є першою в Донецькому регіоні, складовою частиною якої стане підготовка громадських спостерігачів та моніторинг незалежного тестування на наявність факторів, що викликають корупцію, в цьому процесі. Результати моніторингу будуть оприлюднені на спеціальній прес-конференції.

Концепція кампанії була розроблена, базуючись на результатах дослідження, що проводилось проектом «Гідна Україна». Як виявилось, 45,9% опитаних громадян України, стверджували, що корупція допомогла отримати позитивний результат - вступити до вузу. Це означає, що майже половина українців, чиї родичі або знайомі вступали до вузів, стикались з корупцією влітку 2007 року.

У липні 2007 року, в пору вступних іспитів до вузів, проект «Гідна Україна» провів опитування, щоб виявити ставлення населення до державного зовнішнього оцінювання, яке зараз активно втілюється в життя Міністерством освіти та науки за указом Президента України. Незалежно від віку більшість респондентів вважає, що впровадження державного зовнішнього стандартизованого оцінювання учнів випускних класів не вплине на рівень корупції при вступі до вузів. Цей скептицизм характеризує відношення населення до антикорупційних ініціатив уряду: люди не довіряють навіть застосуванню сучасних та прогресивних методів. Разом з тим можна відзначити, що корупція є одним з основних факторів, який знижує цінність та соціальну значущість знань та вищої школи у суспільстві.
З цих причин Донецькою громадською організацією „Альянс” було ініційовано проведення проекту «Розбудова механізмів подолання корупційних явищ в вищих навчальних закладах Донецької області та активізація студентських лідерів для подолання корупції в ВНЗ», в рамках якого здійснюватиметься ця антикорупційна кампанія.
У програмі прес-конференції презентація результатів всеукраїнських та регіональних досліджень корупції, виступи експертів та дискусія стосовно фактів корупційних явищ в вищих навчальних закладах та можливості їх подолання за допомогою незалежного тестування.
Для отримання більш детальної інформації звертайтесь до:
Альони Каравай, виконавчого директора ДОО „Альянс”, координатора проекту (телефон: (062) 338-40-83, 8 093 66 55 605). E-mail: alliancecenter@mail.ru, Веб-сторінка: alliance.euromb.com


Даний проект виконується в рамках проекту «Сприяння активній участі громадян у протидії корупції в Україні «Гідна Україна», що виконується Менеджмент Сістемс Інтернешнл (MSI) завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та Корпорації Виклики Тисячоліття (МСС).


Bookmark and Share