Час обирати нових мерів і… Президента


Так вважає НДЛМ, оскільки українські студенти в кінці червня мають знову обрати своїх власних мерів. Студентських!
Традиційно дійство по вибору студентських мерів всіх міст України відбувається в рамках акції «Студентська Республіка». Щорічно Народно-демократична ліга молоді організовує цей захід для студентів вузів до Дня молоді. Протягом двох днів у кожному регіоні України розгортаються наметові містечка. Там студентські команди створюють свою Республіку з окремими кордонами, законами, органами влади, гімном і навіть валютою.
Кульмінацією акції є вибори студентського мера та студентського магістрату. Магістрат формується зі складу партій, які подолали спеціально встановлений виборчий бар’єр.
Під час виборів організатори створюють умови, які б максимально наблизили процес виборів та передвиборчої кампанії до реальності.
Переможці регіональних ігор – члени магістратів і мери - візьмуть участь у фінальній частині проекту, де найактивніші студенти України обиратимуть нового українського… Президента. Але студентського!
За більш детальною інформацією ми звернулися до заступника Голови Всеукраїнської організації НДЛМ Юлії Сергієнко, яка, крім того, являється членом оргкомітету проекту.
- Юля, які принципові зміни цього року в проведенні акції?
- Я думаю, принциповим моментом є те, що цього року в проекті зможуть брати участь також студенти технікумів, головне, щоб студенту було не менше 18-ти років. Окрім того, у фінальну частину ми плануємо запросити значно більшу кількість учасників. Також змінюється метод відбору учасників. Ми всіляко намагаємося віддалити процес формування команд від профкомів, для того, щоб в результаті не отримати заявку на участь минулорічної команди студентів. До того ж, ми будемо всіляко сприяти участі студентів молодших курсів.
- Вам не здається, що так ви оминаєте велику кількість колишніх учасників акції, що вже встигли стати її фанатами?
- Ні в якому разі! Ми, можна сказати, переводимо їх на інший рівень – цього року вони отримують можливість бути або організаторами проекту, або громадянами з правом голосу. До речі, це також є принципова зміна:- окрім звичних двох категорій «учасників» і «глядачів» цього року з’явиться нова категорія «глядач з правом голосу на виборах». До цієї категорії буде мати можливість потрапити широке коло студентства.
- А ви готові розкрити нам, наскільки широке коло студентства зможе потрапити на фінальну частину в ролі учасників?
- Зараз, на жаль, не можу назвати точної кількості учасників, оскільки не всі ВНЗ ще подали заявки, але їх буде однозначно більше ніж минулого року. На даний момент ми зупинилися на кількості 40 команд.
- І найцікавіше питання: де? Де буде проходити фінальна частина проекту, інаугурація студентського Президента?
- На сьогоднішній день розглядаються деякі пропозиції щодо проведення фінальної частини акції. Звичайно ж, більшість учасників та організаторів фестивалю схиляються до проведення його в АР Крим, тому що літній відпочинок асоціюється з морем та пляжем. А до того ж, минулорічний досвід показав нам, що море дозволяє гармонійно поєднати розваги та роботу.

P.S.
Вперше проект Студентська республіка був проведений Народно-демократичною лігою молоді в рамках святкування Дня молоді 1998 року в м. Києві. Зважаючи на значний резонанс вже з 1999 року Студентська республіка здійснюється як всеукраїнський проект. В 2002-2004 рр. проект підтримується Міністерством у справах молоді та спорту. В минулому році вперше відбулася фінальна частина проекту де обирався Студентські Парламент та Президент України. Учасниками проекту стали також 144 молодих людей з 6 країн.

Мета проекту

Сприяння зміцненню громадянського суспільства через розвиток у молоді культури громадської участі та демократичних цінностей.

Місце проведення

Міста Київ, Севастополь та обласні центри України.

Порядок проведення

Проект проходить у два етапи:
1. Регіональний.
2. Фінальний (всеукраїнський)
Для проведення проекту створюються організаційні комітети у кожному навчальному закладі - вузівські оргкомітети, регіональні - в обласних центрах та містах Києві та Севастополі, на всеукраїнському рівні.

Термін проведення

Регіональний етап проходить з 17 червня по 3 липня 2005 року. Фінальний етап з 22 по 25 липня 2005 року.

Учасники проекту

Учасниками проекту є глядачі та громадяни Студентської республіки. Глядачем Студентської республіки може бути кожен, хто поважає та розділяє мету проекту, не порушує громадський спокій, не шкодить іміджу та авторитету учасників проекту.

Громадянином Студентської республіки з правом участі у голосування протягом виборів голови (мера) та депутатів Студентського магістрату може бути кожен студент денної форми денної форми навчання віком від 18 до 35 років. Для отримання громадянства необхідно заповнити анкету на сайті проекту або у вузі і отримати підтвердження громадянства через електронну пошту. Бути членом "політичної партії" можуть громадяни Студентської республіки віком від 18 до 23 років.

Політичні команди від вузів формуються шляхом виборів у вищих навчальних закладах. Форма проведення таких виборів визначається кожним навчальним закладом самостійно.

Bookmark and Share