УЖГОРОД-ЗАКАРПАТТЯ: Карпатська Україна


15 березня урочисто покладатимуть квіти до пам’ятника Августину Волошину (9.00), відправлять панахиду на могилі січових стрільців на цвинтарі на вул. Капушанській (10.00 та вшанують пам’ять загиблих на красному Полі (біля м. Хуст, 13.00).
Голова обласного осередку Пласту Андрій Ребрик зазначив, що події Карпатської України є своєрідною візитною карткою України, адже це була, хоч і кількаденна, історія проголошення незалежної держави. «Кожен закарпатець, я впевнений, відчуває гордість за своїх земляків, які зуміли сконсолідуватися і створити свою державу, тому ми повинні віддати шану молодим хлопцям, які полягли на Красному Полі, боронячи батьківщину», — каже Андрій Ребрик. Більшість із цих воїнів були пластунами ( у тому числі і Августин Волошин), тому сучасна скаутська організація Пласт так багато заходів присвячує саме Карпатській Україні. Цього року пластуни репетирують відзначення 70-річчя події, яке святкуватимуть вже через рік.
А. Ребрик зазначив, що дуже багато нинішньої закарпатської молоді не знають майже нічого про події 1939 року на Закарпатті. Усі охочі зможуть переглянути документальний фільм у ляльковому театрі та дізнатися правду про історичний факт проголошення незалежності карпатської України. Пластуни проводять своєрідний експеримент: дітей не приводитимуть зі шкіл примусово, а чекатимуть, хто виявить власне бажання дізнатися про історію свого краю.

Bookmark and Share