ДОНЕЦЬК: гайда на «Гайдамаків»!


Донеччина в очікуванні на справжню українську музику перебувала в зимовій сплячці. Порушити льодовий шар і зробити весняний вибух у свідомості жителів області вирішила інтелектуальна етносистема, а простіше – музичний гурт «Гайдамаки». Ця непересічна подія станеться в арт-ресторані «Ліверпуль» 29 березня, в суботу о 21:00.


Група вже 17 років дарує людям якісну музичну насолоду. А 29 березня в Донецьку учасники колективу презентують альбом під назвою «Кобзар». Не дивлячись на те, що назва здавна відома в українському літературному середовищі, пісні з цього альбому стали дійсно новим словом у розвитку сучасної музики.

Запис проводили у невеличкому польському містечку Вісла. У барвистій оригінальній річці звуків «Гайдамаків» прочитуються мотиви від ROCK, DUB, SKA, FANK, REGGI до етніки. Не зрадивши собі, музиканти виконали 4 народні пісні («Вітер віє», «Їхав козак за Дунай», «Маруся», «Лелеки»), але є й помітна інновація – вперше використаний стиль репу у пісні «Message», яка була записана разом з польськими колегами. До складу команди приєднався бандурист Іван Ткаленко, а значить і звучання Карпатсього SKA, яке виконує група, змінилося і стало більш народним. Серйозна діджейська робота також стала абсолютно новим досвідом, який талановито втілений в «Кобзарі». 13 особистих відвертих неповторно яскравих треків захоплять не тільки шанувальників. Пісні настільки різні та, водночас, настільки живі, що неможливо залишитися байдужими до нот, слів та образів, які вони викликають.

Якщо казати про літературну прив’язку, то, безперечно, вона не така потужна, як минулого разу. Шанувальники групи знають, що «Перверзія» - альбом, який дуже серйозними і міцними нитками пов’язаний з романом Юрія Андруховича з одноіменною назвою. Цей же альбом розкручував звукозаписуючий європейський лейбл «East Block», та в 2006 році “Ukraine Calling” („Перверзія”) опинився на сьомому місці у європейському хіт - параді „Співів світу” (World Musics Chart Europe).

З новозаписаними піснями «Гайдамаки» також вирушать в турне по містах Німеччини, Австрії, Швейцарії, Швеції та Данії, але, звісно, Україна в пріоритеті. «Кобзар» не настільки залежить від тексту збірки поезій Тараса Шевченка, але в ньому проглядаються асоціації, навіяні нею і культурою нашого народу взагалі. В альбомі, тим не менш, гостро визначені соціальна, лірична та філософська лінії.

Воїни світла, як учасники гурту самі себе називають, продовжують захоплювати серця та душі все нових слухачів гармонією авторських поєднань непоєднувального. Експресію почуттів, що викликає їхня музика, важко вкласти в слова, а тому це один з небагатьох випадків, коли краще один раз почути наживо! Нагадаємо, концерт відбудеться 29 березня, в суботу о 21:00 в арт-ресторані «Ліверпуль», який знаходиться за адресою: вул. Артема 131в. Партнери концерту – журнал «Афіша», газета «МК-Донбас», Маркетингова інформаційна група «M.I.G», газета «Експрес», Радіо «Люкс», Радіо «Точка», прес-центр «Восток-Медіа», «Арт-Вертеп» та Портал громадянського суспільства NGO.donetsk.ua.

Автор: Олена Федоренко
NGO.DONETSK.UA

Bookmark and Share