ДНІПРОПЕТРОВСЬК: всеукраїнські наукові читання, присвячених пам’яті М.П. Ковальського


Всеукраїнські наукові читання, присвячених пам’яті М.П. Ковальського

21-22 БЕРЕЗНЯ

м. Дніпропетровськ, Палац студентів ДНУ, 1 корпус ДНУ

Дніпропетровський національний університет 21 – 22 березня 2008 р. проводить Всеукраїнські наукові читання, присвячених пам’яті видатного українського історика професора Миколи Павловича Ковальського. В цьому зібранні братимуть участь науковці з Києва і Москви, Одеси й Казані, Острога, Запоріжжя, Харкова, Херсона, Чернігова, Махачкали, Хмельницького, Кривого Рогу і, зрозуміло, Дніпропетровська.

З середини 1960-х, після завершення навчання та захисту кандидатської дисе-ртації у Львівському університеті і до середини 1990-х рр. життя М.П. Ковальського було пов’язано з Дніпропетровськом.

Зусиллями професора М.П. Ковальського історичний факультет Дніпропет-ровського університету перетворився на один з найавторитетніших центрів вивчен-ня історії України XVI – XVIIІ століть, провідний осередок вітчизняної історичної науки в цілому. Можна не боячись перебільшень стверджувати, що за масштабами діяльності і впливу на історичну культуру нашого міста постать професора М.П. Ковальського займає почесне місце поруч з академіком Д.І. Яворницьким.

Значення діяльності ученого виходить далеко за межі Дніпропетровська. За оцінками академіка НАН України Ярослава Ісаєвича, в університетах України радянської доби виникла всього одна наукова школа – М.П. Ковальського.

Справді, Микола Павлович створив на історичному факультеті потужну наукову школу історичного джерелознавства, підготувавши близько 30 кандидатів історичних наук, 10 з яких вже захистили докторські дисертації. Учні Миколи Павловича працюють в наукових центрах Києва, Дніпропетровська, Острога, Хмельницького, Запоріжжя, в Сполучених Штатах, продовжуючи традиції свого наставника.

Вдячні своєму Вчителеві, його учні видали до початку Наукових читань збір-ник наукових праць, присвятивши його світлій пам’яті видатного Історика і яскравої Людини.

21 березня (Палац студентів ДНУ)

* 9:00 – 10:00 – Реєстрація учасників у Палаці студентів ДНУ (проїзд від центрального залізничного вокзалу трамваєм № 1 до зупинки „Парк Т.Г. Шевченка”).
* 10:00 – 12:30 – Відкриття конференції, пленарне засідання.
* 12:30 – 14:00 – Обід.
* 14:00 – 16:30 – Презентації наукової продукції істориків Дніпропетровського національного університету, Московського та Казанського державних університетів, Національного університету „Києво-Могилянська академія”, видавництва „Критика”.

22 березня (корпус ДНУ № 1, 5–6 поверх)

* 10:00 – 13:30 – Засідання секцій.
* 13:30 – 14:30 – Обід.
* 14:30 – 17:00 – Засідання секцій.
* 17:15 – 18:00 – Підсумкове пленарне засідання. Закриття „Читань”.

Bookmark and Share