КИЇВ: "Пробіг на лижах по асфальту"


Фестиваль білоруської культури відкриється лижним забігом по асфальту Хрещатика

У суботу, 22 березня, о 13.00 відбудеться відкриття фестивалю сучасної білоруської культури "Білоруська весна 2008".

Фестиваль "Білоруська весна 2008" розпочнеться із вуличного перформансу "Пробіг на лижах по асфальту" на вулиці Хрещатик, напроти станції метро Хрещатик. Під музику радянських спортивних маршів учасники змагатимуться за Кубок Лукашенка – відомого шанувальника лижероллерів.


Несприятливі погодні умови не завадять провести акцію із поширення літнього виду спорту, що уже став традиційним у Білорусі! У разі потреби організатори готові розчистити трасу і звільнити асфальт від снігу. Відсутність лижероллерів - лиж із маленькими колесами, що полегшують пересування по літній трасі, доступних широким масам населення у братній країні - нас також не зупинить! А хто казав, що буде легко?


Учасником забігу на лижах по асфальту зможе стати коженю Організатори визначать дистанцію, довжиною 50 метрів та позначать її початок та кінець. Буде проведено 4 забіги - в останньому з них візьмуть участь переможці попередніх трьох. Абсолютний чемпіон отримає від організаторів символічний Кубок.


Кожному з учасників будуть видані лижі, які потрібно буде прикріпити до взуття з допомогою підручних засобів, а саме - скотча і шнурівок. Також кожен з учасників отримає порядковий номер. Перед самим забігом учасників буде проінструктовано про правила поводження на трасі - не штовхатися, берегти приватну (лижі) і комунальну (асфальт) власність, не збивати журналістів, не бігти ! до Бесарабського ринку, розвертатися через 50 метрів.


Коментуватиме подію один з українських журналістів з допомогою мегафона. Організатори обіцяють, що асфальт не постраждає!


Розклад події

13.00-13.20 - Підготовка до перформансу та імпровізована прес-конференція. Виступлять:

- Віталій Мороз, організатор лижного забігу

- Олександр Демчечнко, координатор фестивалю "Білоруська весна"

- Антось Цялєжнікав, кінорежисер, гість фестивалю

13.20-13.45 - Чотири лижні забіги на дистанцію 50 метрів

13.45-13.50 - Нагородження переможця перегонів

З 13.50 - Час коментарів учасників та організаторів перформансу для ЗМІ


У забігу запрошені взяти участь білоруські та українські громадські та культурні діячі. Подію вестиме відомий український журналіст Тарас Ратушний.


Також ввечері того ж дня (субота, 22 березня) в рамках фестивалю "Білоруська весна" відбудеться українська прем'єра документального фільму "Білоруський резистанс" про білоруський антирадяський збройний рух середини 20-го століття. Фільм презентуватиме режисер Антось Цялєжнікав.


З детльною програмою “Білоруської весни” ви можете ознайомитись на сайті http://belarus.org.ua


Фестиваль сучасної білоруської культури "Білоруська весна 2008" триватиме у Києві з 22 березня по 12 квітня. Організатором фестивалю є Ініціатива Солідарність. Партнери та співорганізатори подій – Молодіжний центр Капонір, Арт-студія Вирій, Кіноклуб КМА, А-Кіно, Журнал культурного спротиву ШО, видання Телекритика, Галерея РА, Група європейської стратегії.


22 березня

13.00, вул. Хрехатик біля метро Хрещатик

Забіг на лижах по асфальту


Контакти:
Тетяна Водяницька, прес-аташе фестивалю
8 067 253 5717
belarus.org.ua@gmail.com

Bookmark and Share