«Наше кіно» в Станіславі


Нарешті всеукраїнський проект Фундації Регіональних Ініціатив «Наше кіно» дістався і до Івано-Франківська. Протягом тижня в кількох навчальних закладах було презентовано для всіх бажаючих студентів вже добре відомий фільм Олеся Саніна – «Мамай».

Кожен студент Івано-Франківського державного аграрного коледжу і Прикарпатського Національного університету ім. В. Стефаника міг потрапити до актової зали свого вузу і переглянути запропоновану стрічку. Перед показом кіно молоді режисери з Інституту мистецтв коротко розповіли про Олеся Саніна та власне про самі зйомки фільму. Кожен сеанс відвідувало близько 100 студентів. Після перегляду «Мамая» враження були різні, окремі вважали це вершиною українського мистецького кіно, інші не побачили в фільмі бажаного «блокбастера».

Крім цього подивитись нову західну стрічку «Царство небесне» окремо в дружньому патріотичному колі мали змогу і члени молодіжних організацій. Для них Фундація Регіональних Ініціатив і «Національний Альянс» влаштували перегляд в Народному домі «Просвіта». В перегляді взяли участь представники «ПОРИ!», «Пласту», «Батьківщини молодої», «СУМу», «Освіченої країни», «Молодого руху». Після перегляду фільму присутні мали можливість подивитись короткий сюжет, підготований ГО «Освічена країна» про стан медіа-простору Івано-Франківська, який вражає засиллям низькопробної російськомовної продукції.

Надалі ІФОО ФРІ планує влаштовувати такі заходи частіше, зокрема по навчальних закладах.

Bookmark and Share