ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ НАФТИ І ГАЗУ СПІВПРАЦЮВАТИМЕ Й НАДАЛІ З КАНАДСЬКИМИ ВНЗ


17 червня голова Івано-Франківської обласної ради Василь Брус зустрівся з головою дорадчого комітету з питань відносин між Саскачеваном (Канада) та Україною Христиною Девром, – повідомив власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.
Магістр психології Христина Девром приїхала на Прикарпаття на запрошення Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, який майже 10 років підтримує партнерські стосунки із класичними університетами Канади, а також Канадсько-українським центром провінції Саскачеван, яким керує виходець з Буковини доктор Борис Кіщук.
5 останніх років у Національному технічному університеті нафти і газу стажувалися з економічних спеціальностей студенти університету з невеличкого міста Саскатун провінції Саскачеван, який славиться трьома Нобелівськими лауреатами. ІФНТУНГ цікавиться науковими працями, обмінюється студентами і магістрами, проводить Інтернет-конференції з університетом у місті Ріджайни, де також є нафтові спеціальності.
Христина Девром на зустрічі в обласній раді сказала, що має на меті зав’язати ще тісніші стосунки з Івано-Франківщиною саме у галузі науки, техніки, обміну технологіями.
„Уряд Канади цікавиться, що змінилося в Україні за часів нової влади, –зазначила Христина Девром. – Адже були часи, коли канадські бізнесмени “обпеклися” в Україні через нестабільне законодавство”.
Голова обласної ради Василь Брус поінформував гостю про соціально-економічні досягнення регіону. Він запевнив, що Україна і Прикарпаття зокрема готові до подальшої відкритої співпраці з іноземними інвесторами, „тим більше з доброзичливою до нас Канадою”, в усіх взаємозацікавлених галузях. “Це завдання поставив перед керівниками регіонів народний Президент України Віктор Ющенко, – зазначив Василь Брус – А це означає, що ми готові до його виконання”.

© 2004 Інформаційне агентство „Західна інформаційна корпорація”

Bookmark and Share