КИЇВ: культурно-мистецький захід пам'яті В. С. Стуса


Що ми знаємо про життя, творчість та боротьбу Василя Семеновича Стуса?

Культурно-мистецький захід

"Народе мій, до тебе я ще верну..." В. Стус

"...Крізь всі Мордовії й Сибіри

Нестимеш гордо світло віри

В свою не зраджену любов."

(І. Світличний. "В. Стусові". 1973 р.)

Що ми знаємо про життя, творчість та боротьбу Василя Семеновича Стуса? Гідного сина нації, справжнього друга, коханого чоловіка, турботливого батька, окрім того ще й поета, перекладача, суспільного та громадського діяча... Все це, далеко не повний перелік епостасій цієї багатогранної творчої особистості.

За природою кожна людина має право вибору, але лише одиниці спроможні відстоювати його, особливо в антиукраїнські радянські часи. Василь Стус – яскравий приклад, який міг втілювати патріотичні думки у відверті слова, а останні, в свою чергу, у мужні самовіддані вчинки.

Сьогодні ми маємо унікальну можливість висловлюватися за власним бажанням, не озираючись навкруги та не боячись провладного терору. Скористаймося цим невід'ємним правом!

12 квітня 2008 року о 12.00 год. у Національному музеї літератури України за адресою: м. Київ вул. Б. Хмельницького, 11 (ст. м. "Театральна") відбудеться літературно-мистецька композиція задля вшанування світлої пам'яті видатного українського поета – дисидента В. Стуса, якому б у цьому році виповнилося б 70 років, але радянський режим це перекреслив...

У заході візьмуть участь рідні та друзі поета, зокрема: Дмитро Стус, син – продовжив справу батька дослідженням його творчості, Василь Овсієнко – близький друг та соратник В. Стуса. З творчістю Василя Стуса нас ознайомлять: Роман Семисал – автор ідеї та виконавець ролі Стуса у виставі присвяченій поету ("Іду за край...", театр російської драми ім. Л. Українки), Олена Голуб – автор музики та виконавиця пісень на вірші Василя Стуса.

Саме завдяки Вам зірка Василя Стуса, що запалала на небосхилі, буде світити вічно, вказуючи вірний шлях добра, злагоди і любові прийдешнім поколінням...

Вхід вільний для небайдужих та свідомих бажаючих.

"...Минуть десятиліття. Не буде образу Стуса, як особи, не буде його розпинателів, не буде його теперішніх критиків. Дисидентство вивчатимуть у школах з нудних підручників історії літератури. Будуть інші проблеми, інші злоби дня. Але надовго лишиться універсальне, майстерне і щире в поезії Стуса..." (Юрій Шевельов)

З повагою. Оргкомітет.

Bookmark and Share