БІЛА ЦЕРКВА: Фестиваль УРок


Фестиваль УРок – рок у вашому місті

Вітчизняні молоді гурти отримали ще одну можливість заявити про себе: стала до життя нова забава живої музики. Загальна назви дійства – УРок, яке у свою чергу складається зі кількох етапів, кожен з яких має власну підназву. Мета почину: підтримка вітчизняних рок-колективів та пропаганда року взагалі.

Спонукало організаторів створити новий фест власне дослідження, за яким більшість українських фестивалів є поверхневими і скоріше статистичними, аніж такими, що здатні хоча б відкрити нове яскраве ім’я, не кажучи вже про подальші розкрутку, просування виконавця тощо. У висліді й було ухвалене рішення заснувати кардинально новий рок-з’їзд. Тим паче, що у світовій галузі видовищ рок-музика посідає щонайнижче другу після поп-музики сходинку за обсягом продажу пісень, платівок та супутнього причандалля. В Україні, на думку організаторів акції - компанії Ліса-Стар, становище зовсім інше: попит існує лише на поп-виконавців, а цілий пласт молодіжної непримиренної культури залишається поза ринком. Тому-то ліса-старівці й вирішили започаткувати Відкритий Всеукраїнський фестиваль живої музики – УРок, зосереджений на усьому різнобарв’ї саме рок-співів.

УРок – це щорічний захід, який складатиметься з наступних кроків:
1. «Рок в твоєму серці» – прийом заявок на участь від гуртів
2. «Рок в твоєму місті» – проведення відбіркових виступів на місцях
3. «Рок в Україні» – підсумкові концерти переможців в регіонах з прямими телемостами.
За задумом, забава має охопити всі області України – не менше 50 концертів.

Знаковим можна вважати те, що забава УРок за своєю будовою дуже нагадує славетний в минулому фест Червона Рута, з тією відмінністю, що Рута намагалася охопити усі зрізи сучасної музики, а УРок зосереджуватиметься суто на рок-стилістиці. Характерним також можна вважати і замах УРоку на поширення здорового способу життя в рок-середовищі, як то відмова від вживання наркотиків, обмеження куріння і розпивання алкоголю, натомість зосередити свої зусилля на вибудову здорового молодіжного дозвілля. Прикметно, що подібні цілі рік від року ставлять собі дедалі більша кількість розмаїтих рок- і не тільки забав.

Після кожного повного кола фесту, УРок збирається видавати аудіо-відео-збірки із записами найкращих учасників дійства, а також низки знакових супутніх товарів з наступним їхнім поширенням. До своїх головних переваг перед іншими дійствами УРок зараховує те, що він намагатиметься охопити якомога більше міст в усіх куточках України.

Збір заявок на участь у забаві УРок триває до 1 травня. Для зголошення гуртам слід надати наступні дані:
– Ознайомчі записи 3-5 найкращих пісень у вигляді MP3
– 4 світлини команди
– відеоверсію концертного виступу (бажано)
– Стислий життєпис гурту (дата створення, кількість учасників на сцені, мистецькі події, участь у фестивалях і концертах тощо)
– Заявка на участь з обов’язковим зазначенням контактів для зворотного зв’язку (у довільній подачі).

Вичерпні відомості про УРок, Положення фестивалю тощо можна отримати тут (http://ukrockfest.livejournal.com/), а також тут (http://www.tilkorock.com.ua/index.php?option=com_content&task=blogsectio...).

13 квітня в Білій Церкві, в Палаці культури Росава відбудеться Офіційне відкриття фестивалю УРок. Початок о 18:00. Усі довідки, подробиці дійства тощо за особовими:
+38067-940-7507 – Олександр Литовка
+38097-346-8341 – Тетяна Бондар
Або на е-скриньку tetyanka.muzpr@mail.ru.Bookmark and Share