Перші 100 днів Голови Хмельницької ОДА: молодіжна політика серед пріоритетів ?


В Хмельницькому відбулась прес-конференція голови Хмельницької обласної державної адміністрації Івана Гладуняка з приводу “стоденки” його губернаторства. Сенсації не сталося, захід пройшов у звичному руслі: предметного, ділового діалогу преси та влади. Основними напрямами роботи за сто днів стали - погашення заборгованості по заробітній платі; створення нових робочих місць; збільшення інвестицій в область; вироблення чіткої молодіжної політики тощо (ред. саме так повідомила прес-служба Кабміну !).

Коли ж вдатися до цифр і статистичних даних , то славнозвісну “губернаторську стоденку” вони характеризують наступним чином. За січень-травень поточного року обсяги промисло­вості зросли у порівнянні з таким же минулорічним періодом на 32,8%. Це один з кращих показників в Україні. Перевищили обсяги промислового виробництва 12 районів із 20 та 5 міст обласного значення з 6, а також майже всі сфери промислової діяльності.

Рівень охоплення автобусним сполученням сільських населених пунктів досяг 99 відсотків. Протягом 2005 року планується повністю охопити регулярним автобусним сполученням усі населенні пункти області. Актуальною проблемою залишається оновлення автобусного парку, який на 80% вичерпав свій експлуатаційний ресурс.

Уже розроблено та створено низку іміджевих матеріалів про Хмельницьку область. Це мультимедійні презентації, відеофільми, друкована продукція. Іміджеві матеріали розповсюджуються під час зустрічі з офіційними делегаціями та представниками ділових кіл іноземних країн, на виставках, ярмарках, економічних форумах міжнародного рівня, що сприяє створенню позитивного іміджу області та надає можливість встановлення ділових контактів місцевих підприємств з іноземними партнерами.

З метою зменшення адміністративних бар’єрів на шляху розвитку підприємництва та спрощення дозвільних процедур у містах Шепетівці та Кам"янці-Подільському розпочали роботу "єдині вікна" з надання дозвільних документів у сфері земельних відносин і будівництва.

Намітилася стійка тенденція до поліпшення фінансово-бюджетної ситуації. До загального фонду бюджету області надійшло 119,6 млн. грн. податків та зборів, або 103,8% до затверджених місцевими радами на січень-квітень 2005 року. Приріст до відповідного періоду минулого року склав 19,2 відсотка.

У цьому році надається пріоритетність заходам щодо створення нових та збереження ефективних робочих місць. Намічено створити їх не менше 25 тисяч. На 1 травня 2005 року на обліку в службі зайнятості перебувало 34,1 тис. незайнятих громадян, з яких 33,3 тис. (97,7%) мали офіційний статус безробітних. За звітний період працевлаштовані 11,3 тис. чоловік, що на 12,5% більше, ніж за січень-квітень 2004 року. До громадських робіт залучено 3,4 тис. чоловік (на 14,1% більше). Число заявлених підприємствами вільних робочих місць та вакантних посад зросло на 24,9% і склало 4780 чоловік. Це сприяло зменшенню навантаження незайнятих громадян на одне вільне місце з 9 осіб на 1 травня 2004 року до 7 осіб на 1 травня 2005 року.

В гуманітарній та соціальній сферах акценти робилися на тому, щоби зберегти позитивні надбання попередніх років. Але, разом з тим, і зосередити зусилля обласної, районних державних адміністрацій, їх структурних підрозділів на тих питаннях, які потребують негайного втручання влади, виробити подальшу стратегію дій по реалізації державної політики в освіті, охороні здоров’я, культурі, в роботі з молоддю, дітьми, соціальній сфері.

Переглянуто фінансування медичної галузі. На її потреби у цьому році додатково виділено 11,3 млн. грн., з них 1,2 млн. грн. – на продукти харчування, 1,3 млн. грн. – на капітальні видатки.

Збільшення обсягу бюджетного фінансування дозволило дещо стабілізувати стан із повною зайнятістю працівників культури.

Упродовж звітного періоду вживались конкретні заходи по вдосконаленню організації розгляду звернень громадян, підвищення у керівників відповідальності за вирішення порушених ними питань. Особисто головою облдержадміністрації за цей період прийнято 220 громадян, розглянуто 207 їх письмових звернень. Більше половини із них, які контролювалися облдержадміністрацією, вирішено позитивно, решта, за дорученням голови, направлена для вирішення райдержадміністраціям та міськвиконкомам. Завершується робота по створенню Регіональної приймальні Президента України в області, для цього окремо виділено приміщення, підбираються працівники.

На основі результатів комплексного аналізу соціально-економічної ситуації в області, проведеного в березні цього року (на виконання доручення Прем’єр-міністра України від 19 березня 2005 року № 12956/0/1-05), визначено наступні найбільш актуальні проблеми, розв’язання яких сприятиме підвищенню рівня життя населення:

1. Погашення боргів із заробітної плати в усіх сферах економічної діяльності, забезпечення зростання середнього рівня оплати праці. Для повного вирішення цієї проблеми протягом 2005 року потрібне сприяння Уряду у виділенні з державного бюджету цільової субвенції у сумі 17 млн. грн. для погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам сільськогосподарських підприємств, які призупинили діяльність у процесі реформування аграрного сектора.

2. Створення нових та збереження ефективних робочих місць, підвищення рівня зайнятості населення. Цю проблему вирішувати комплексно з питаннями: подолання професійно-кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці, недостатньої мотивації до праці безробітних внаслідок низького рівня зарплати на вакантних робочих місцях; збільшення працевлаштування військовослужбовців, вивільнених внаслідок реформування Збройних Сил України. Протягом поточного року створити не менше 25 тис. нових робочих місць, зменшити рівень безробіття та покращити ситуацію на ринку праці. Створити умови належної життєдіяльності молоді.

3. Завершення будівництва об’єктів соціальної сфери у 30-кілометровій зоні Хмельницької АЕС, для чого домогтися від НАЕК «Егергоатом» фінансування у повному обсязі будівництво зазначених об’єктів.

4. Сприяння завершенню будівництва об’єктів водопостачання та водовідведення в населених пунктах області, у першу чергу в містах Хмельницькому, Полонному, Городку та смт Стара Ушиця. Приділити увагу якості комунальних послуг та зниженню їх собівартості.

Bookmark and Share