Молоді дипломати домовилися


12 - 15 вересня ц.р. у Лівадійському палаці м. Ялта відбувся Другий спільний семінар Дипломатичних академій України та Польщі з питань європейської та євроатлантичної інтеграції. Семінар проведено за підтримки Міжнародного фонду "Відродження". У ході семінару слухачі дипломатичних академій України та Польщі обмінялись думками щодо актуальних проблем європейської інтеграції, майбутнього вступу України до ЄС та можливостей використання досвіду Польщі в інтеграційній стратегії України. Найбільший інтерес викликав діалог між молодими дипломатами України та Польщі щодо перспектив євроатлантичної інтеграції України, українсько-польської співпраці в питаннях розширення НАТО та європейської безпеки.

Перед учасниками семінару виступили Заступник директора Департаменту НАТО МЗС України Віктор Нікітюк, перший секретар політичного відділу Посольства США в Україні Джордж Кент, Директор європейського Фонду "Діалог" (Польща) Славомір Тецлав. Слухачі дипломатичних академій здійснили поїздку в Севастополь, де був проведений брифінг щодо статусу та розміщення Чорноморського Флоту РФ та ВМС України.
По завершенню семінару в Лівадійському палаці молоді дипломати України та Польщі прийняли Спільне комюніке стосовно цілей, завдань і основних напрямків співробітництва між вищими дипломатичними закладами Києва та Варшави.
Було домовлено, що наступний Третій спільний семінар Дипломатичних академій двох країн відбудеться в Польщі наступного року.

ДОКУМЕНТ:
Спільне комюніке українських та польських молодих дипломатів щодо співпраці між Дипломатичними академіями України та Польщі

Співпраця між дипломатичними академіями України та Польщі була започаткована в 2004 році, результатом якої стало проведення двох спільних семінарів молодих дипломатів в м. Красичин (Польща, 2004) та цього разу в м. Ялта. Обидва семінари відбувались у визначальний, історичний для наших націй час.Нещодавній тріумф Помаранчевої революції в Україні досягнутий мирним шляхом і супроводжувався всебічною підтримкою та солідарністю поляків. Знову історія була на боці тих, хто відважився відкрито говорити про суперечливі моменти спільного минулого, про прагнення та підтримку справи зміцнення демократії. Саме демократія створює можливості для діалогу між суспільствами. Саме вона дає нам також неподільне відчуття безпеки в той самий час, коли проблеми, включно з найважчими, необхідно вирішувати.Ми щиро віримо, що в процесі розвитку діалогу та взаєморозуміння між нашими народами важливу роль може відіграти молоде покоління дипломатів. Обидва семінари, організовані нашими Академіями та присвячені нашим національним стратегіям у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції, були дієвими у досягненні поставлених цілей.Ми підтримуємо продовження такої співпраці, що була ефективно розпочата двома дипломатичними академіями. Сподіваємось, що подібні ініціативи у майбутньому матимуть повну підтримку наших міністерств закордонних справ, оскільки вони являються важливим фактором зближення України та Польщі.

Учасники Другого спільного семінару Дипломатичних академій України та Польщі
м. Ялта
13 вересня 2005 р.

Bookmark and Share