Лисоня кличе: 89 років героїчних боїв на Лисоні (серпень-вересень 1916р.)


В історії Галичини ця дата – висока й водночас печальна. Висока, бо вісімдесят дев’ять років тому кращі сини краю, Українські Січові Стрільці, довели, що вони вміють боронити рідну землю. А печальна, бо понад сімсот мужніх воїнів назавше залишилося на Лисоні.

На шлях кривавої борні за волю рідного народу вів українців дух козацтва, вогненний поклик Кобзаря, подвижність Лесі Українки і криця Франкового слова. Треба було героїв, щоб дійшли до вершини. І вони народилися на Галицькій землі! Вони взяли в руки зброю, вони зуміли вистояти на Карпатських перевалах узимку 1915 року, в боях за Маківку того ж року, а згодом, на початку осені 1916 року, вони вмирали, але перемогли над Золотою Липою на Лисоні. Йдучи до омріяної світлої вершини, що повинна була засяяти на святих Київських пагорбах, вони чули на собі вітер з Чернечої гори в Каневі, звіряючи за тим подувом свою душу.

Криваві події на Лисоні у серпні-вересні 1916 року наочно підтвердили: силу українського духу нікому не здолати!

Лисоня стала свідком завзяття і хоробрості січовиків. Незнана досі гора стала знаним на українських землях місцем геройської слави і болючих втрат Українських Січових Стрільців. Нині на Лисоні, що підіймається на 399м. над рівнем моря, височить Хрест скорботи і слави.

Лисоня – гора слави і мужності стрілецтва, гора – символ нескореного національного духу й незнищенності ідеї вільної України – стала видною для всього світу, Лисоня – це не лише пам’ятник усусусам, Лисоня – не просто сторінка історії України, не перелік цінностей для сучасного державотворення. Лисоня – це символ, це правда народу, який будує своє майбутнє.

Сьогодні для багатьох молодих українців „Лисоня” стала не тільки символом героїзму української нації, але й символом побратимства, сили волі, перемоги над собою. Бо вже 8 рік поспіль Молодіжний Націоналістичний Конгрес проводить Молодіжний вишкільний табір „Лисоня ім. Івана Гавдиди” – табір, через стрункі лави якого пройшли сотні юнаків та юначок – цвіту української нації. Цього року зголошення на МВТ „Лисоня-2005 ім. І. Гавдиди” триває до 25 червня. Умови участі в таборі є такими:1. Надіслати зголошення учасника табору до 25 червня 2005 року листом або електронною поштою за адресою ЦП МНК: вул. Ярославів Вал, 9, пом.4, м. Київ, 01034, e-mail: mnk@ua.fm, тел. (044) 234-70-20, факс (044) 246-47-83, www.UkrNationalism.org2. Обов’язкове виконання особистого (речовий та харчовий) виряду* учасника:

· Речовий:

1. Наплічник

2. Теплий одяг (вовняні шкарпетки, спортивний костюм та шапка, легка куртка)

3. Спальник

4. Карімат (водонепроникний килимок)

5. Мотузка (0,5D X 20м.)

6. Змінне взуття

7. Змінні шкарпетки

8. Дощовик

9. Ніж

10. Миска (залізна)

11. Ложка (залізна)

12. Кухоль (залізний)

13. Місткість для води (3л)

14. Засоби особистої гігієни (мило, рушник, зубна щітка, паста)

15. Ліхтарик

16. Камуфляж (бажано)

17. Шкіряний ремінь

18. Особиста медична аптечка

· Харчовий:

1. 2л. тушівки (не з курятини – зі свинини)

2. 4 рибні консерви

3. 1 буханки хліба

4. Cіль, перець, приправи

5. 0.3 кг. цукру

6. Варення 0,5 л3. Обов’язкове виконання групового виряду для груп від 3-х і більше осіб:

- намети відповідно до кількості учасників

- казани з розрахунку 2 літра на 3 особи

- сокири з розрахунку 1 сокира на 5 осіб

- саперська лопатка 1 на 2 особи

- мотузка (d 10mm X 40 m) з розрахунку на 5 осіб

- м’яч 1 на 10 осіб

- ємності для води з розрахунку 1 каністра (5-6 л) на 3 особи

- прапори організацій-учасників табору

- пила 1 на 10 осіб* Виконання вказаних вирядів є запорукою вдалого проведення табору. Тому їх невиконання розглядається як недбала підготовка учасника до вишколу. Питання невиконання виряду з різноманітних причин можна погодити з Проводом табору або організаторами. При невиконанні особистого виряду понад 50% стягується пеня у розмірі 20 грн. з особи.

4. Прибути до 14.00 5 липня 2005 року на залізничну станцію села Потутори Бережанського р-ну Тернопільської області.5. Відбути повного терміну табору з 5 по 15 липня 2005 року.6. Квоти учасників і запрошення до участі в таборі розподіляються по регіонах Центральним Проводом МНК. Участь у таборі МВТ „Лисоня-2005” ім. І.Гавдиди підтверджується до 30 червня 2005 року. Кількість учасників обмежена, відбір здійснюється на конкурсній основі.7. Організатори таборування не несуть ніяких зобов’язань перед запрошеними у випадку, коли останні не дотримуються правильника МВТ „Лисоня-2005”, наказів і розпоряджень Проводу і порушують суспільну мораль.8. Довідки по участі в МВТ “Лисоня-2005” за адресами, вказаними у п.1.

Bookmark and Share