Пікети з домовинами в руках: Донеччани вимагають заборонити вільний продаж наркотичних препаратів


У Донецьку відбулася вже друга акція громадського протесту «Обридло», організована духовним центром «Нове покоління» проти продажу в аптеках міста без рецептів наркотичних препаратів «Трамалгін» і «Трамадол». Тиждень тому донеччани з ініціативи благодійного фонду «Пілігрім» пікетували одну з аптек, розташовану в центрі міста, де відбувається безперервний продаж згаданих наркотичних препаратів дітям та підліткам. Очевидці свідчать — за 10—15 хвилин тут обслуговують більше півсотні малих відвідувачів. Причому, аби їх більше заохотити, в аптеці подбали про додатковий «сервіс» — кожному, хто придбав препарат, люб`язно пропонується й стакан води.
Втім правоохоронні органи й місцева влада, до яких організатори акції тоді звернулися з вимогою втрутитися в ситуацію, досі мовчали, ніби теж набрали в рот отієї пропонованої в аптеці води. Тому цього разу кілька сотень донеччан спершу зібралися біля обласної прокуратури. Окрім гасел відповідного змісту, учасники акції протесту принесли величезні фото підлітків, які померли внаслідок вживання наркотиків, та півдюжини домовин.
Прокурор Донеччини Олексій Баганець не змусив себе довго чекати і вийшов до пікетувальників. Однак на категоричну вимогу стосовно заборони продажу в аптеках міста «Трамалгіну» й «Трамадолу» відбувся дипломатичною відповіддю. Тобто попрохав ще 5 днів для детальнішого вивчення ситуації та прийняття відповідного рішення.
Далі учасники акції протесту рушили центральною вулицею Донецька до приміщення обласної держадміністрації, сподіваючись на зустріч iз керівником області Вадимом Чупруном, якому попередньо адресували своє звернення. За відсутності голови облдержадмінiстрації поспілкуватися вийшли два його заступники Юрій Гримчак та Олександр Братанов, які запевнили, що тримають цю ситуацію на контролі. Однак, за їх словами, радикальних змін слід вимагати насамперед від Міністерства охорони здоров`я України, яке чомусь не вносить згадані препарати в реєстр наркотичних речовин. Тому місцева влада поки не має можливості заборонити їх вільний продаж. Хоча, аби спробувати якось вплинути на ситуацію, Юрій Гримчак теж попрохав трохи часу — до наступного понеділка.
А поки влада вкупі з правоохоронцями взяли час для роздумів, духовний центр «Нове покоління» продовжує закликати донеччан разом узятися за викорінення продажу неповнолітнім наркотичних речовин. З цією метою пропонується створити спеціальний координаційний комітет і спільно з представниками силових структур проводити рейди по адресах, де вільно торгують дурманом. І найактивніше підтримують таку пропозицію молоді люди, які нарешті змогли позбутися наркозалежності, їх батьки та родичі. Крім того, з проханням про закриття отих аптек звертаються й підлітки, які нині перебувають в наркозалежності і самотужки не спроможні її позбутися.
Обласний прокурор і представники влади «роздумуватимуть» до понеділка. І у тому разі, якщо влада й силовики не вдадуться до радикальних кроків, організатори акції протесту будуть продовжувати боротьбу проти вільного продажу наркотиків ще рішучіше. Приміром, вже навіть з`явився намір всі наступні похорони померлих від наркозалежності проводити через площу біля владного будинку. Навіть попри запевнення з цих стін, що вирішення проблеми в першу чергу залежить від Міністерства охорони здоров`я України.

Павло КУЩ, "УМ"

Bookmark and Share