ВСТУПНА КАМПАНІЯ БУДЕ ЧЕСНОЮ


Куди піти навчатися? У якому ВНЗ здобувати освіту? Які документи потрібні для вступу? Кореспондент “Сім’ї і дому” поцікавився про це у Волинському державному університеті імені Лесі Українки. До розмови запросили відповідального секретаря приймальної комісії Олександра Семенова.

- Олександре Сергійовичу, коли починає працювати приймальна комісія?

- Вступна кампанія у ВДУ стартує 25 червня. Саме з цього дня і аж до 15 липня включно ми прийматимемо документи від абітурієнтів. Іспити на всі спеціальності проводитимуться з 16 по 30 липня, згідно з затвердженим розкладом. 31 липня на засіданні членів приймальної комісії ухвалюватиметься рішення про рекомендацію до зарахування вступників. Відповідно до цього рішення, 5 серпня підписується наказ про зарахування студентів, які успішно склали іспити. Документ висітиме на дошці оголошень головного корпусу ВДУ, крім того, його можна буде переглянути на офіційному сайті університету.

- Обрати майбутню професію - на сьогодні, погодьтеся, це одне з найактуальніших питань для абітурієнта та його батьків....

- Так, це справді непросто. Ми сподіваємося побачити у стінах нашого навчального закладу цілеспрямовану й обдаровану молодь. Тому хочемо наголосити, що зарахування на ту чи іншу спеціальність здійснюється на конкурсній основі, відповідно абітурієнт має ґрунтовно підготуватися до іспитів. Припустімо, якщо на економічному факультеті передбачено 11 державних місць, то зазвичай на три-чотири з них претендують переможці олімпіад, турнірів, конкурсів-захистів наукових робіт членів Малої академії наук. Візьміть до уваги ще й понад два десятки медалістів, стільки ж “чорнобильців”, дітей-інвалідів, сиріт, які теж воліють навчатися державним коштом. Ось чому головний акцент робимо на здібну, впевнену у своїх знаннях молодь. Зрозуміло, що охочих вступити до нас багато, а тому радимо нашим майбутнім абітурієнтам добре подумати, яку спеціальність вони мріють опанувати, і, певна річ, зважити власні можливості. Вдало реалізувати себе - це неабияке щастя людське...

- Яка кількість місць припадає на держзамовлення, а яка на платну форму навчання?

- До нас з року в рік приходить на вступні іспити дедалі більше абітурієнтів. За даними 2004 року, на державну форму навчання ми зарахували 1007 осіб, а на платну - 1640.

- Чи змінюються ціни на навчання?

- Так, щороку ціни на навчання щороку збільшуються. Пояснюється це насамперед інфляцією. Хоча, зауважу, що вартість навчання, яку має сплатити студент-першокурсник, впродовж усього терміну його перебування у вищому навчальному закладі не змінюватиметься. Це гарантує Закон “Про вищу освіту”.

- Назвіть категорії пільговиків і пільги, які їм надаються?

- Категорії пільговиків і пільги, які надаються вступникам, - речі абсолютно різні. Можна вступити до ВДУ, маючи такі пільги: без вступних випробувань (переможці та призери республіканських турнірів, олімпіад, конкурсів-захистів наукових робіт членами Малої академії наук, а також особи, які зайняли перше місце на зазначених вище заходах, але вже обласного рівня). Торік на таких умовах ми зарахували 46 абітурієнтів. За результатами співбесіди нашими студентами можуть стати медалісти, які мають право на зарахування поза конкурсом. Особлива увага вступникам, які проходять поза конкурсом. Це діти-інваліди, діти, які постраждали від аварії на ЧАЕС, особи зі статусом дитини-сироти, діти військовослужбовців або працівників правоохоронних органів, батьки яких загинули під час виконання службових обов’язків. Також Законом “Про освіту” передбачено категорію пільговиків за цільовими направленнями. Їх отримують в обласному управлінні освіти й науки за квотою міністерства. Щодо категорії громадян, які мають пільги за результатами профільного випробування і на підставі переважного права, то до неї належать медалісти загальноосвітніх шкіл, а також переможці обласних олімпіад.

- Питання хабарництва, на жаль, залишається актуальним... Як мусить працюватиме приймальна комісія, щоб запобігти цьому лиху?

- Ми працюємо під гаслом “ВДУ - територія вільна від корупції і хабарництва”. Діє телефон гарячої лінії Міністерства освіти й науки України (216-13 -16), а також гаряча лінія ВДУ (тел. 72 - 45 - 21). Якщо на ці номери надійде інформація про хабарництво, то керівництво університету негайно відреагує на неї. Зауважу, що до апеляційних комісій університету наші працівники не входитимуть. Натомість до роботи залучено вчителів вищої кваліфікації міста Луцька, яких рекомендувало обласне управління освіти й науки. Громадський нагляд здійснюватимуть депутати обласної і міської рад, а також представники ЗМІ.

- Які з факультетів мають найбільший попит серед абітурієнтів?

- Уряд вже давно заявив, що в Україні забагато юристів, економістів і лікарів. Однак рейтинг цих спеціальностей неймовірно високий. У ВДУ тридцять дев’ять спеціальностей і вісімнадцять факультетів. Десятка найпопулярніших з них виглядає так: “правознавство”, “фінанси”, “міжнародні відносини”, “облік і аудит”, “землевпорядкування і кадастр”, “англійська мова і література”, країнознавство”, “прикладна лінгвістика”, “олімпійський та професійний спорт” та “соціальна педагогіка”. До речі, цьогоріч плануємо відкрити дві нові спеціальності - “релігієзнавство” та “філософія”.
Ігор Коцан, голова приймальної комісії, виконувач обов’язків ректора ВДУ, запевнив СіД, що “приймальна кампанія відбуватиметься чесно, прозоро й неодмінно із залученням громадськості, аби жоден абітурієнт чи його батьки не змогли дорікнути приймальній комісії нашого університету. Ми запрошуємо здібну, талановиту молодь випробувати свої сили, а тих, хто успішно складе вступні іспити, будемо раді вітати вже як студентів Волинського державного університету ім. Лесі Українки”.

Олена П‘ЯНИХ

Bookmark and Share