На Херсонщині розпочато відкритий діалог громадськості та влади


Відбулася зустріч голови Херсонської обласної державної адміністрації з лідерами найвпливовіших неполітичних неурядових громадських організацій. Зустріч на подібному рівні на Херсонщині відбулася вперше. Вона була організована за ініціативи як влади так й представників громадських організацій. Тому на зустрічі ніхто нікого не критикував, а навпаки активно обговорював як допомогти один іншому у розбудові громадянського суспільства та відкритої й прозорої влади.
Борис Віталійович зазначив, що нова влада потребує підтримки громади і том згодна дати свою підтримку громадським організаціям. Більш за все лідерів громадських організацій вразило те, що губернатор цікавився проблемами громадськості, і тим як він може їм допомогти: “Чи створені у Вас умови, зв’язок, програмне забезпечення для вашої діяльності?”.
Далі Сіленков зазначив на круглому столі, що нажаль Херсонська область займає одне з перших місць по Україні з СНІДу та туберкульозу, влада намагається щось робити, але їй вкрай необхідно допомога. На його думку це питання влада може ефективніше вирішити разом з громадою. Губернатор зазначив, що нажаль у влади дуже мало професіоналів, які можуть робити за нових умов, але успішні кадри є у громадських організаціях і якщо вони прикладуть сумісні зусилля, то багатьох проблем в області зможуть позбутися.
На зустрічі обговорювалися найрізноманітніші проблеми співпраці. Так, керівник „Партнерства громад” Лариса Оленковська підняла питання, яке не дає спокою херсонцям вже не один рік – про долю Народного Дому (більш відомий у Херсоні під назвою „Дім Офіцерів”). Цій будівлі виповнилося сто років. За часів незалежності вона перетворилася на руїни, навколо яких виникають багато інтриг. Є загроза тому, що цей будинок приватизують й громадськості про нього можна “забути”.
Після обговорення було прийняте рішення оформити звернення до обласної ради і відбудувати цю будівлю за державні кошти, а потім передати у користування громадським організаціям міста Херсона, щоб кожна людина області знала куди вона може звернутися з будь якого питання.
Після виступу представника Студентської Ради Олександра Подоляна губернатор згодився організувати зустріч з молодіжними лідерами області. Далі йшло обговорення різних питань: житла, працевлаштування, виборів 2006 року. Головним питанням на цій зустрічі стало формування консультативно-дораджого органу - громадської колегії при облдержадміністрації, яка буде займатися вирішенням особливо важливих питань області. В колегію повинні увійти представники усіх дієвих громадських організацій херсонської області.
Зустріч лідерів неполітичних громадських організацій та керівництва облдержадміністрації довела, що влада і громада можуть співпрацювати і результат цієї співпраці будуть набагато кращими для області, тому що це - співпраця. Наступну зустріч заплановано на першу половину червні і вона стане установчою для колегії.

Капустюк Антоніна,
спеціально для www.fri.net.ua

Bookmark and Share