ЛЬВІВ: міжнародний фестиваль “Be Free"


8-10 серпня у Львові пройде міжнародний фестиваль “Be Free". Організатори – музичний лейбл ВМАgroup ("Білоруська музична альтернатива"), Європейське Радіо для Білорусі і молодіжна ініціатива “СтудФормат”, вже другий рік поспіль обирають Україну місцем зустрічі білоруських, українських та польських фанатів музики у стилі рок. Партнерами з українського боку є Спілка Української Молоді в Україні.
У минулому році під гаслом: “Право бути вільним” – фестиваль, за участі 9 гуртів з Білорусі та України, вперше відбувся у Луцьку, зібравши більше 5 тисяч глядачів.
У цьому році фестиваль набирає оберти - у Львові запланонаваний виступ вже 25 гуртів з Білорусі, України, Польщі. Фест пройде відразу на 2-х сценах: у парку імені Богдана Хмельницького виступатимуть рок-гурти, а на Ринковій площі Львова пройдуть покази рицарських клубів і виступлять команди, які грають у стилях “медієвал” та “фолк”.
Свою згоду на участь вже дали відомі білоруські виконавці: Krama, ULIS, Neuro Dubel, Zygimont vaza, WZ-ORKIESTRA, Pomidor/OFF, Zet, Стары Ольса.
Хедлайнером з польського боку запрошений гурт T-Love, з українського - "Тартак". Ведуться перемовини з іншими відомими іменами польської, білоруської та української музичних сцен. Також розглядаються заявки молодих гуртів, бажаючих потрапити на фестиваль. Доречі, для молодих білоруських команд які мають бажання виступити на сцені “Be Free", у червні буде організовано інтернет-конкурс на сторінках Європейського радіо для Білорусі: www.euroradio.fm. Для глядачів усі концерти будуть безкоштовними.
Фестиваль "Be Free" – це перший міжнародний рок-фест такогу маштабу, ідея якого належить ініціативам з Білорусі. Львів обраний невипадково - у це, відоме своєю культурною спадщиною та численними фестивалями, місто, кожне літо приїздять туристи, як з самої України, так і з сусідніх Білорусі і Польщі, а також з інших держав. Для публіки з-за кордону важливим є те, що для подорожі на Україну непотрібна віза, а квиток Мінськ-Львів по кишені навіть студенту.

Слово організаторів:

Віталь Супрановіч, представник лейблу BMA-group, тлумачить ідею фестивалю: “Свобода нерозривно повязана з молодіжною музикою та культурою. Моладь сама обирає що, де і коли їй слухати, а музиканти повинні мати можливість виступати перед самою різною публікою. Після минулого фестивалю у Луцьку нас письмово “закидали” проханнями продовжити фест у наступному році. Вже зараз ми маєемо декілька десяток заявок від гуртів з Білорусі, Польщі, України, Сербіїі, навать Франції”. Правда, організатори попереджають, що кількість і час виступу гуртів будуть обмежені часовими рамками та бюджетом фестивалю. На данний момент ведуться перемовини з рядом потенційних спонсорів на Україні і у Польщі. У минулому році одним з головних інформаційних спонсорів виступив телеканал “БелСат”, заплановані теле та радіоверсії концертів і у цьому році.

Один з організаторів фестивалю, лідер рок-гурту ULIS, Слава Корань, звертає увагу на європейський контекст акції: “Білорусь - чи не єдина країна у центрі Європи, про реальну молодіжну культуру якої практично ніде не відомо. Навіть у сусідніх країнах мало відомо про те, що у Білорусі є досить багато гуртів, які грають сучасну музику на прафесійному рівні. Виступи наших гуртів, разом з польськими та українськими гуртами, будуть можливістю показати, що наша музика – це музика сучасної Європи”.

Аляксєй Лукашевіч, з неформальної ініціативи “СтудФормат” дивиться у майбутнє з оптимізмом: “Саме гасло цьго року – «Be Free!» – відображає головну цінність фестивалю - його відкритість та неформальність. Ми чекаємо, що на наші концерти приїдуть тисячі молодих людей, студентів з усієї Білорусі, а львівська публіка та туристи з Польщі і інших Європейських країн, зможуть зрівняти рівень прафесіоналізму зірок своїх країн та Білорусі. Але головне – фестиваль стане можливістю проявити себе, довідатись більше один про одного і провести вік-енд не у тісних квартирних стінах, а у загальному просторі свободи”.
Атмосфері минулорічного фестивалю буде сприяти наметове містечко, яке з допомогою влади Львова прийме усіх бажаючих.

Докладніше про фестиваль:
www.festsvabody.org
www.myspace.com/fest_svabody
http://fest-svabody.livejournal.com

Контакт з організаторами:
fest.svabody@gmail.com
lviv@cym.org


Bookmark and Share