Чернігівські викладачі і студенти просять захистити їх від соціаліста Рудьківського


Як ми вже повідомляли, в найбільшому вищому навчальному закладі Чернігова триває „ректоріада”. До влади в університеті рветься старе керівництво, що довело вуз до жахливого стану та зловживало службовим становищем під час Президентських виборів. Сьогодні на так званих "перевиборах" переміг проректор з виховної роботи, фізкультурник Микола Носко. Колектив ВУЗу і студентство вимушене було звернутися безпосередньо до Президента із проханням про допомогу.

Пропонуємо ознайомитися із листом до Ющенка, в якому, окрім іншого, в "кришуванні" звинувачується депутат-соціаліст Рудьковський. "...Ці та інші наболілі проблеми неодноразово піднімалися небайдужими викладачами в своїх листах до Міністерства освіти та науки, інших владних структур. Але Міністерство ніяк не відреагувало на це, і це не дивно, оскільки в області «бал править» соціаліст Микола Рудьківський, який тісно пов`язаний з нашим старим керівництвом. Саме від нього йдуть команди кого обирати, кого перевіряти, на які листи реагувати і тому подібне. Підтвердженням цього є вибори ректора нашого вузу. За декілька днів до виборів Рудьківський давав інструкції деканам" - говориться у зверненні викладачів та студентів до президента Ющенка.

http://maidan.org.ua

Звернення викладачів, співробітників та студентів Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка до
Президента України Віктора Андрійовича Ющенка

Шановний Вікторе Андрійовичу, в кожному своєму виступі Ви закликаєте підніматися з колін, брати активну участь у житті колективу та держави, формувати громадянське суспільство. З вірою, що це в нашій державі врешті може бути не лише декларацією, а й реальністю, колектив Чернігівського педуніверситету рішуче був налаштований взяти участь у такій доленосній для нашого вузу справі, як вибори ректора. Але на заваді цьому став формально прийнятий статут університету, за яким вищий колегіальний орган обмежувався лише 105 делегатами, більша частина яких керівництво університету. Це справедливо обурило людей. Тому були проведені збори трудових колективів на яких за внесення змін до статуту університету висловились більшість факультетів та кафедр (фізико-математичний, індустріально-педагогічний, історичний, початкового навчання, хіміко-біологічний, загально університетські кафедри). Загальна чисельність тих, хто підтримав пропозицію 100%-ї участі викладачів та 25%-ї співробітників сягає близько 300 чоловік. Всі протоколи були передані до профкому університету. Однак керівництво та керована вчена рада університету проігнорували вимоги людей, ніяк не обґрунтувавши свою позицію.

Але колективу очевидно, що на конференції, яка нараховує лише 105 делегатів (незрозуміле звідки в статуті взялася саме така цифра) можна легко маніпулювати настроями делегатів, обирати туди лояльних до старого керівництва людей. Це ж не звітувати перед усім колективом! А звітувати є про що. Питань у колективу до «старого-нового» керівництва накопичилось багато: чому університет має таку жалюгідну матеріально-технічну базу; як пояснити таке ганебне ставлення до кадрів (більше ніж 50 професорів та доцентів за останні роки пішли в інші вузи); кому була вигідна дуже непрозора фінансова політика; чим обумовлюється ігнорування творчої та ділової ініціативи?

Ці та інші наболілі проблеми неодноразово піднімалися небайдужими викладачами в своїх листах до Міністерства освіти та науки, інших владних структур. Але Міністерство ніяк не відреагувало на це, і це не дивно, оскільки в області «бал править» соціаліст Микола Рудьківський, який тісно пов`язаний з нашим старим керівництвом. Саме від нього йдуть команди кого обирати, кого перевіряти, на які листи реагувати і тому подібне. Підтвердженням цього є вибори ректора нашого вузу. За декілька днів до виборів Рудьківський давав інструкції деканам.

Виникає парадоксальна ситуація, яку колектив не може зрозуміти. Сьогодні на посаду ректора та першого проректора претендують люди, які не тільки скомпрометували себе під час передвиборчої компанії: використовуючи своє службове становище, активно залучали студентство до агітаційної роботи та участі у різних масових акціях, організовували зустрічі довірених осіб Януковича зі студентами в стінах університету (зараз це розслідує прокуратура), але й не продемонстрували результативності в своїй професійній діяльності: адміністративно-господарчій та навчально-виховній. Про це красномовно засвідчує занедбаний, в усіх відношеннях, стан нашого університету.

Це дуже болить людям, які все своє життя пропрацювали в університеті. Але Миколі Рудьківському та нинішньому керівництву нашого університету до цього байдуже. Вони керуються не інтересами справи, не інтересами людей, про що зі всіх трибун люблять декларувати соціалісти, а інтересами вузько партійними та прагматичними. За будь-яку ціну зберегти свої посади та вплив на колектив, адже не за горами нові вибори.

Ще більш незрозумілою є ця ситуація для нашого студентства. Адже активні учасники чернігівської «Пори» були заарештовані під час виборчої компанії. Для них є неприйнятним, що кулуарно, ігноруючи волевиявлення колективу, ректором обирається людина, яка, перебуваючи на посаді проректора з виховної роботи, активно організовувала агітаційну роботу протилежного табору. Постає питання - хто ж переміг на виборах, і що таке історична справедливість?

Тому, шановний Вікторе Андрійовичу, звертаємось до Вас з проханням особисто втрутитись в складну та парадоксальну ситуацію, в якій опинився наш вуз. З надією чекаємо на Ваше мудре рішення.

Bookmark and Share