Пікетування Комітету з питань науки і освіти


17 вересняо 15.00 під час проведення комітетських схлухань щодо нової редакції Закону України "Про вищу освіту" Громадянський фронт проти узаконення рабства розпочне пікетування Комітету з питань науки і освіти.

Адреса: вул. Садова, 3-а (метро «Хрещатик» — вихід на вул. Інститутську).

Організатори акції стверджують, що законодавча ініціатива Міністерства освіти і науки України щодо обов'язкового відпрацювання студентів, які навчалися за кошти державного бюджету, є спробою їх закріпачення. Тому законопроект суперечить нормам Конституції, Кодексу законів про працю, Закону «Про зайнятість населення», міжнародним пактам про права людини та Конвенції Міжнародної організації праці «Про скасування примусової праці». Також в запропонованій редакції Закону всупереч загальному принципу диспозитивності цивільного права передбачається одностороння зміна адміністрацією вищого навчального закладу умов укладеного договору на надання освітніх послуг, а саме ціни плати за навчання для студентів-контрактників, що може призвести до створення умов необґрунтованого збільшення оплати за навчання. Крім того у законопроект також введені формулювання, які можуть призвести до зменшення розміру стипендій студентів-відмінників та зменшення кількості студентів-бюджетників.

У пікетуванні візьме участь близько 40 чоловік. Під час акції зацікавлені особи зможуть отримати репродукції витворів мистецтва по темі кріпосного права в сучасній Україні.

За додатковою інформацією звертайтесь до Голови Київського осередку ВМГО "Фундація регіональних ініціатив" ("ФРІ") Михайла Лебедя (+380681217741)

ДОВІДКА:

Громадянський фронт проти узаконення рабства — об'єднання громадських, молодіжних, студентських та профспілкових організацій з метою протидії законодавчому закріпленню поневолення людей в Україні. Докладніше про Громадянський фронт читайте на samozahist.org.ua та gazeta.univ.kiev.ua.Bookmark and Share