КИЇВ: Пам"ять про Георгія Гонгадзе


Пам'ять про Георгія Гонгадзе та інших загиблих журналістів не повинна обмежуватись лише вшануванням один день на рік. Ті, хто знав Георгія особисто, стверджують, що його менш за все цікавило, як його згадуватимуть після смерті. Натомість його цікавило, яку країну залишить його покоління своїм нащадкам. Саме тому, що він працював не на славу, а на результат, його ім'я ще за життя не набуло широкої відомості, на відміну від імен інших журналістів. Однак загрозу, яку він ніс злочинній системі, в повній мірі оцінили ті, хто замовив та здійснив його вбивство.

Георгій Гонгадзе мав гостре відчуття справедливості, викривав злочинців і домагався, щоб вони понесли покарання. Однак ті, хто здійснив злочин проти нього, досі не покарані, за винятком рядових виконавців.

Із зроблених майором Державної служби охорони Миколою Мельниченком записів нам стало відоме бажання тодішнього Президента України Леоніда Кучми нейтралізувати Георгія Гонгадзе. Майбутня розправа над журналістом обговорювалася ним у компанії інших високопосадовців – тодішнього голови Адміністрації Президента Володимира Литвина, тодішнього Міністра внутрішніх справ Валерія Кравченка, тодішнього голови Служби безпеки України Леоніда Деркача та інших осіб.

Проведена солідною американською фірмою «ВЕК ТЕК», яка має бездоганну репутацію, експертиза показала, що ці записи не є монтажем.

Георгій Гонгадзе не дожив до 32 років. В нього залишилася мати, яка не має більш нікого на світі з близьких рідних, дружина та двоє дітей-сиріт. Натомість Кучма чудово святкує своє 70-річчя, не припиняючи з 9 серпня (День його народження) гуляти та веселитися. Концерт на честь 70-річчя Кучми «Політ нормальний», який пройде у понеділок 22 вересня в Палаці «Україна» є плювком в обличчя кожній людині, яка має хоча б найменше уявлення про такі речі як мораль, совість, справедливість.

Це ганьба для України, що вбивство Георгія Гонгадзе досі не розкрито до кінця, і що його замовники досі не покарані і навіть не знаходяться у статусі підозрюваних. Й найбільшою ганьбою є відверте хизування головного замовника, який породив настільки огидну систему, що її навіть назвали за його прізвищем – «кучмізм», і вона врешті решт так дістала народ, що породила найбільші в історії України протести, названі згодом Помаранчевою революцією.

Тому 22 вересня, починаючи з 17.30 біля Палацу «Україна» збираються громадяни України, щоб нагадати святкуючому Кучмі про справи його рук. Сама акція розпочнеться о 18.00, концерт призначено на 19.00.

Bookmark and Share