КИЇВ: університет збирає друзів


11 жовтня 2008 року о 18:45 в Києві в бенкетному залі готелю "Гаят" (вул. Тарасова, 5А) розпочнеться благодійний вечір Українського Католицького Університету (УКУ).

Цей вищий навчальний заклад є навчальною і науковою інституцією Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ), й працює у Львові впродовж 14 років. Це єдиний католицький університет на теренах України і колишнього Радянського Союзу.

У бенкеті УКУ візьмуть участь Патріарх УГКЦ Блаженніший Любомир Кардинал Гузар, ректор УКУ отець-доктор Борис Ґудзяк, голова Наглядової ради МБФ "Україна 3000" пані Катерина Ющенко, президент Української Католицької Освітньої Фундації пан Джон Кюрі, інші поважні гості. Виступатиме також зірка світової оперної сцени Володимир Гришко.

Організовуючи вперше такий вечір Києві, київські друзі УКУ прагнуть не лише зібрати кошти на навчання студентів, але й розвивати традиції меценатства в Україні.

"Ми хочемо привернути увагу громадськості до здобутків та потреб цього невеликого, але дуже перспективного Університету та відновити культуру "жертвування", як інвестицію в майбутнє нашої держави", – розповіла голова організаційного комітету благодійного вечора, керуючий партнер фірми "Squire, Sanders & Dempsey L.L.P." Дзвінка Кришталович.

Ректор УКУ, випускник Гарварду отець-доктор Борис Ґудзяк вважає, що бенкет обіцяє бути великим прецедентом вітчизняного освітнього меценатства. "Вищій освіті в Україні необхідне поєднання знання і моралі, правди і любові до конкретних людей. УКУ є лабораторією, місцем пошуку поєднання не лише компетентності, але й відповідальності", – зазначив він. – "Якщо такий університет, така перспектива потрібні Україні, то УКУ мусить знайти підтримку в українських жертводавців і стати у такому сенсі "нашим" університетом".

Студенти УКУ активно здійснюють соціальне служіння, працюючи зі сиротами, дітьми з особливими потребами, безпритульними, психічно хворими людьми. Викладачі УКУ відкривають двері до Європи, зокрема, здійснюючи переклади на українську мову творів Платона, Боеція та інших текстів класичної античної і середньовічної європейської традиції. До 2012 року студенти цього університету навчатимуться на шістьох бакалаврських і дванадцяти магістерських програмах та спеціалізаціях. Також УКУ запропонує ряд літніх, сертифікатних та дистанційних програм, а також програми післядипломної освіти.

Український Католицький Університет не отримує жодної фінансової підтримки від держави Україна, а існує значною мірою на доброчинні пожертви, які надходять переважно від закордонних жертводавців (діаспора й неукраїнські фонди). Наприклад, торік УКУ був підтриманий Папою Бенедиктом XVI, який з особистих фондів пожертвував йому 100 тисяч євро.

Протягом благодійного вечора УКУ проводитиметься аукціон, під час якого всі бажаючі матимуть нагоду придбати витвори мистецтва, і таким чином зробити додаткову пожертву для підтримки університету.

Якщо Ви бажаєте стати гостем бенкету "Київські друзі УКУ для розвитку європейської моделі університету в Україні" або Вам потрібна детальніша інформація, прохання звертатися до пані Лілії Старосельської на е-мейл staroselska@ucu.edu.ua або за телефонами 425-39-37 (код Києва: 044) чи 8-067-972-27-56.

Довідка:

Фундамент становлення Українського Католицького Університету заклав Митрополит Андрей Шептицький, який 1928 р. заснував у Львові Богословську Академію. З приходом радянської влади 1944 р. заклад закрили, і цю місію перейняв на себе Український Католицький Університет св. Климентія Папи в Римі, який організував і очолив Митрополит Йосип Сліпий 1963 р. Після здобуття Україною незалежності діяльність львівської Богословської Академії було відновлено в 1994 р. за благословення Блаженнішого Мирослава-Івана Кардинала Любачівського. З 2002 р. академія була перетворена в Український Католицький Університет, першим ректором якого став отець-доктор Борис Ґудзяк. Навчальні програми УКУ мають акредитацію Міністерства освіти та науки України, зокрема, на підготовку бакалаврів, спеціалістів та маґістрів історії, філософії / богослов'я (теології).

Український Католицький Університет
вул. Іларіона Свєнціцького, 17
Львів, 79011, Україна
Тел. (+38 032) 240-99-44
Факс. (+38 032) 240-99-50

Віктор Коваленко
http://blogs.pravda.com.ua/authors/kovalenko/48d8a22e3edbb/


Bookmark and Share