Чернігівський державний педуніверситет: "ректоріада" триває !


Як ми вже повідомляли, в найбільшому вищому навчальному закладі Чернігова триває „ректоріада”. До влади в університеті рветься старе керівництво, що довело вуз до жахливого стану та зловживало службовим становищем під час Президентських виборів. Минулого тижня відбулися так звані „вибори” ректора в яких переміг проректор з виховної роботи, фізкультурник Микола Носко.
Вищий колегіальний орган, на якому і вибирали ректора обмежувався 105-ма делегатами, більша частина з яких – керівництво університету. Це справедливо обурило людей. Тому були проведені збори трудових колективів на яких за внесення змін до статуту університету висловилося більшість факультетів та загально університетські кафедри. Але керівництво, профспілка та керована вчена рада університету проігнорувала ці вимоги, ніяк не обґрунтувавши свою позицію.

Але громадськості (студентам, викладачам та працівникам університету) очевидно, що на конференції, яка нараховує лише 105 чоловік (незрозуміло, звідки в статуті взялася саме така цифра) можна легко маніпулювати настроями делегатів і обирати туди потрібних керівництву людей. Це ж не звітувати перед усім колективом! А звітувати є про що: чому університет має таку жалюгідну матеріально-технічну базу; як пояснити таке ганебне ставлення до кадрів (більш ніж 50 професорів та доцентів покинули вуз протягом останніх років); чим обумовлюється ігнорування творчої та ділової ініціативи; чому ведеться непрозора фінансова політика; де реакція на порушення виборчого законодавства???

Ці та інші наболілі проблеми неодноразово піднімалися небайдужими викладачами в своїх листах до Міністерства науки та інших владних структур. Але міністерство ніяк не відреагувало. Тоді і з’явилися чутки про те, що Чернігівський державний педагогічний університет ім. Т. Г. Шевченко потрапив до квоти соціалістів. Микола Рудьковський, один із найбільш впливових політиків області, за кілька днів до виборів давав інструкції деканам, як треба голосувати на виборах ректора.

Виникає парадоксальна ситуація яку важко зрозуміти. Ректором обирається людина, яка разом зі своєю командою не тільки скомпрометувала себе під час виборів Президента: використовуючи своє службове становище активно залучав студентство до участі в масових заходах на підтримку провладного кандидата, організовували зустрічі з його довіреними особами в стінах університету (зараз це розслідує прокуратура), а ще й не продемонструвала ефективності в своїй професійній діяльності: адміністративно-господарчій та навчально-виховній. Про це красномовно засвідчує занедбаний в усіх відношеннях стан університету.

Так само, незрозуміла ця ситуація і студентам педуніверситету. Вибори ректора відбуваються кулуарно, ігноруючи волевиявлення колективу. Ректором обирається людина, що перебувала на посаді проректора з виховної роботи, активно організовувала роботу провладного табору. І це в той час, коли активні учасники чернігівської „ПОРИ!” під час виборчої кампанії перебували за гратами, а на виборчій дільниці, де голосували студенти ЧДПУ переважну більшість голосів отримав Віктор Ющенко. Постає цілком справедливе питання – хто ж переміг на виборах 2004 року і що таке історична справедливість!?

15 червня об 11.00 останній шанс для ЧДПУ залишитися справжнім навчальним закладом де можна отримати нормальну вищу освіту, перетворитися на осередок освіти і науки в регіоні, а не на „бичатник”. В цей день має відбутися переголосування за ректора... Сподіваємося, що цього разу правда і здоровий глузд переможуть прагнення людей, що себе давно скомпрометували отримати владу в університеті.

Вибори ректора відбуваються кулуарно, ігноруючи волевиявлення колективу. Ректором обирається людина, що перебувала на посаді проректора з виховної роботи, активно організовувала роботу провладного табору. І це в той час, коли активні учасники чернігівської „ПОРИ!” під час виборчої кампанії перебували за гратами, а на виборчій дільниці, де голосували студенти ЧДПУ переважну більшість голосів отримав Віктор Ющенко. Постає цілком справедливе питання – хто ж переміг на виборах 2004 року і що таке історична справедливість!?
15 червня - перевибори ректора і останній шанс для ЧДПУ!

Bookmark and Share