Лукашенко дуже боїться молодь з України ?


Молодіжна трьох-стороння зустріч представників активних громадських середовищ Білорусі за участю України та Росії відбулася в м.Гомель. Її учасниками стали представники організацій, що вболівають за демократичний розвиток країн пострадянського простору. Зокрема, білоруси обговорювали неминучість демократизації у майбутньому життя в країні, а також ділилися власним досвідом. Українську сторону представили активісти Фундації Регіональних Ініціатив (ФРІ), які розповідали про досвід роботи в Україні різних інформаційно-просвітницьких та громадських кампаній, а російську сторону, представники громадської кампанії „Оборона” (www.oborona.org).
Учасники зустрічі домолися про співпрацю. Зокрема, представники білоруського руху „ЛІМОН” відзначили необхідність посилення молодіжної міждержавної співпраці (www.limon.3dway.org), а також взаємодії різних організацій під час проведення акції з демократизації життя в країнах екс СРСР.
Цікаво, що митниця, міліція та прикордонна служба в п’ятницю ввечері довго не могла визначитися: чи можна пропустити активістів молодіжного руху України до країни. Зокрема, як повідомив Сергій Одарич, Голова Правління Київської ФРІ, член колегії з студентського самоврядування Києво-Могилянської Академії, митники вилучили в учасників поїздки диски, книжки, газети, журнали, флеш, і лише після цього, викликавши обурення інших пасажирів одногодинним затриманням потягу, дозволили в’їхати на територію Білорусі. Пригоди не скінчилися й на цьому: під час проведення зустрічі, міліціонери ввірвалися на територію її проведення вимагаючи обшуку, оскільки за їх інформацією „там ґвалтують дівчину”. Звичайно, це все смішно, але виникає вже риторичне запитання, „Лукашенко боїться молодь з України ?”

Оксана Зварич,
www.fri.net.ua

Bookmark and Share