Виборче «м`ясо» по-сумськи: Фальсифікації студентів-відкріпників фінансував місцевий м`ясокомбінат


Сумщина під час президентських виборів восени минулого року перетворилась на місце постійних міграцій «заїжджих гастролерів» зі східних регіонів України, які прибували в область на запрошення колишньої влади для участі у фальсифікаціях та підготовки різного роду провокацій. За наявними даними, в області у цей час «з особливою місією» перебувало від однієї до п`яти тисяч осіб, переважно студентська та учнівська молодь. Фінансову підтримку молодим людям надавали підприємства області, які активно підтримували кандидата від влади.
Власне таку підтримку «свого кандидата» влаштували керівники місцевого м`ясокомбінату разом з ректоратом Донецького держуніверситету, який і направив до області близько 100 своїх студентів для участі у фальсифікаціях. Фактично цей фінансовий зв`язок студентства i м`ясокомбінату є дещо символічним, адже, по суті, молодь у «військових умовах» виборчої кампанії використали немов «гарматне м`ясо». Але відповідати доведеться i «польовим командирам».
Як повідомили «УМ» у прес-центрі Управління податкової міліції обласної ДПА, документальну перевірку фінансової діяльності вказаного м`ясокомбінату податківці розпочали позапланово за дорученням прокуратури області. Як результат — міліція встановила, що у листопаді 2004 року на рахунок готельного та ресторанного комплексів, що у центрі Сум, місцевий м`ясокомбінат перерахував більше 22 тисяч гривень на утримання майже сiмдесяти донецьких студентів, що прибули в місто нібито для проходження виробничої практики. Про фактичну мету «місіонерів» податківці дізналися після відвідування готельного комплексу та опитування його працівників, які не лише підтвердили факт проживання студентів у період з 15 по 21 листопада, а й видали податківцям документи, які свідчили про їхню участь у фальсифікаціях.
Що й казати, 21 відкріпне посвідчення про виключення зі списку виборців, видане на ім`я однієї зі студенток донецького ВНЗ Тетяни Ж., знайшли працівники готелю у кімнатах. I зберегли! Зараз ці документи перебувають у руках правоохоронців.
Отже, можна припустити, що кожен з молодих людей мав на руках не менше 20 відкріпних посвідчень і стільки ж разів повинен був проголосувати. Але все це, за словами начальника Управління податкової міліції Сумської області Миколи Тимченка, остаточно з`ясують слідчі, бо за фактом обласною прокуратурою вже порушено кримінальну справу. Щодо податківців, то вони продовжують перевірку колишнього м`ясокомбінату, адже питань до його керівництва у них накопичилось достатньо.

Іван БОЙКО, "УМ"

Bookmark and Share