ВИКОРІНИТИ ХАБАРНИЦТВО У ВНЗ


Після Свята останнього дзвоника в Рівненській облдержадміністрації відбулася нарада з ректорами вищих навчальних закладів, де є державна форма навчання. Йшлося про шляхи викорінення фактів хабарництва, як при вступі до цих закладів, так і під час сесійних екзаменів чи заліків, – повідомив власний кореспондент Західної інформаційної корпорації.
Оскільки до участі в нараді були запрошені керівники правоохоронних органів, то можна судити про важливість підходу до справи.
Як стало відомо з поінформованих джерел, учасники наради виробили конкретні заходи щодо подолання цього ганебного явища. Вирішено через певний час проаналізувати хід реалізації наміченого та зробити конкретні висновки.
А голова Тернопільської облдержадміністрації Іван Стойко підписав розпорядження "Про визначення представників до складу приймальних комісій державних вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації у 2005 році". Таке розпорядження прийнято з метою попередження зловживань і протекціонізму під час проведення вступних іспитів у ВНЗ, - пояснив Західній інформаційній корпорації прес-секретар голови Тернопільської ОДА Юрій Заруцький.
Розпорядженням передбачено визначення представників облдержадміністрації, обласної ради, підприємств, установ та організацій, для яких ведеться підготовка фахівців, і включення представників цих структур до складу приймальних комісій у вищих навчальних закладах.
Зокрема, заступника голови Тернопільської облдержадміністрації Василя Жовтюка включено до складу приймальної комісії Тернопільського державного економічного університету, першого заступника голови облдержадміністрації Петра Вовчука – у приймальну комісію Тернопільського державного технічного університету, заступника голови ОДА Анатолія Вихруща – Тернопільського національного педуніверситету.
Спілкуючись 1 червня з ректорами тернопільських ВНЗ, заступник голови Тернопільської ОДА Анатолій Вихрущ наголосив на тому, що цьогорічні вступні іспити до вищих навчальних закладів повинні вирізнятись безпрецедентною прозорістю та чесністю. “Ми не можемо допустити, щоб молода людина, яка вчора виборювала справедливість на помаранчевому Майдані, ступивши перший крок в доросле життя, стикнулась з несправедливістю і брехнею”, – сказав Анатолій Вихрущ.
Заступник голови облдержадміністрації попросив ректорів докласти максимум зусиль, аби викорінити корупцію в царині вищої освіти та поінформував, що обласна влада здійснюватиме моніторинг дотримання законності при вступі у ВНЗ.

P.S.
На днях на захист екс-голови Закарпатської облдержадміністрації Івана Різака виступило близько 80 студентів у Тернополі, – повідомив заступник секретаря Тернопільського обласного комітету СДПУ(О) Володимир Мариновський. О 10 годині студенти вийшли на майдан Волі Тернополя, де відбувся невеличкий мітинг. Молоді люди наголошували, що вважають затримання екс-губернатора Закарпаття незаконним. Потім студентство вирушило пікетувати приміщення Тернопільського апеляційного суду, куди, як стверджували учасники акції, мали перевезти Івана Різка.
Цікаво, скільки за це платять ? бо в симпатії Тернопільських студентів до СДПУ(О) не віриться.

© 2004 Інформаційне агентство
Західна інформаційна корпорація”

Bookmark and Share