Розстріл студентської демонстрації в Ефіопії


У столиці Ефіопії Адіс-Абебі з понеділка тривають студентські демонстрації та виступи, учасники яких звинувачують владу в фальсифікації парламентських виборів, що відбулися три тижні тому. Влада відразу ж оголосила виступи молоді та студентів незаконними, заборонила всі масові заходи протягом 30 днів від дати проведення виборів. Тож поліція застосовувала брутальну силу проти демонстрантів: їх били гумовими кийками та прикладами рушниць.
Кульмінація протистояння настала вчора, коли поліція розстріляла демонстрацію. Наразі подають різні цифри вбитих: від 8 (Сі-Ен-Ен) до 20 (Ей-Бі-Сі Ньюс). Бі-Бі-Сі повідомляє з Адіс-Абеби, що шпиталь «Чорний лев» у центрі ефіопської столиці переповнений пораненими. Сотні студентів заарештовані й надалі перебувають за гратами.
Акції протесту вибухнули через те, що влада досі не оприлюднює офіційні результати виборів. Народ переконаний: влада фальсифікує результати виборів. Опитування та екзит-поли показують, що опозиція здобула переконливу перемогу в Адіс-Абебі й таким чином потіснила правлячий упродовж останніх 14 років Ефіопський народний революційно-демократичний фронт. Але його представники, тобто влада, стверджують, що здобули 320 з 547 парламентських місць, а опозиція — лише 200. Утім це і так велика перемога опозиційних сил, які у попередньому складі парламенту мали лише 12 своїх представників.

Олександр ШИМАНСЬКИЙ, "УМ"

Bookmark and Share