В передчутті "Медіа-фест"


Торік студент третього курсу, журналіст Олександр Акименко разом з однокурсниками й однодумцями із факультету філології і журналістки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка організував перший фестиваль молодіжної журналістики в Україні «Медіа-фест-2005». «Всього… за 150 гривень. Грошей було лишень на канцтовари та каву-брейк. Вистачило лиш на стаканчики, але ми це пережили», - із посмішкою згадує сам Сашко. «Тоді це була лише наша ініціатива, і зусилля. На щастя, все вдалося. Перший фестиваль тривав два тижні. Все було по-справжньому. І тренінги, і конкурс, і призи переможцям», - не без захоплення розповідає Олександр. «Я три роки до цього пропрацював у журналістиці, тому досвід дозволяв самотужки вести деякі тренінги. Також вдалося запросити на тренінги Любов Лук‘янцеву, редактора міської газети. Все було абсолютно безкоштовно. Тренери на першому фестивалі також працювали за ідею», - розповідає Сашко.

Про проект освіти молодих журналістів написали місцеві казети. Телеканали "Кіровоград" і ТРК "Стимул" підготували сюжети. Успіх кіровоградських студентів побачили як громадські організації, так і деякі представники влади. Натхненні хоч маленькою, але перемогою, активісти розробили і надали грантовим організаціям проект наступного фестивалю, який втілили в життя у квітні минулого року. ОБСЄ і Британська Рада в Україні – значно допомогли фінансово, IREX запропонував тренерів, «Фундація регіональних ініціатив» підтримала організаційно тощо.

Другий проект під назвою «Медіа-фест-2» відбувся весною цього року. Місяць конкурсних змагань, тренінгів, тепер уже професійних, за участю фахівців із журналістики, вінчало свято. Як і годиться в таких випадках, редактори відомих газет і знані журналісти урочисто нагородили переможців, майбутніх акул пера і мікрофона. Все вдалося. Мрія втілилась в життя, а шістдесят студентів отримали дуже необхідний практичний досвід. «Моя мета - аби усі були щасливі», - говорить координатор проекту Сашко Акименко. Каже, усі лишились задоволеними. Учасники – отриманим багажем знань, гості та спонсори – успішно втіленій ідеї в життя.

Одночасно дивує і тішить те, що перший в нашій країні молодіжний журналістський проект започаткувався у місті, де ніколи професійно не навчали журналістиці. Адже профільному факультету місцевого університету лише кілька років.

Днями, тепер уже в Києві, у приміщенні Британської Ради зібралися люди, що допомагали в організації і реалізації цих проектів. Подякували одне одному, і налаштувались працювати разом, розширюючи коло своїх друзів та партнерів, адже на меті – адже на меті - всеукраїнський проект «Медіа-Fest.ua».Bookmark and Share