Молодіжний форум у „Зоряному”


Протягом літніх місяців обидві Кременчуцькі спілки молодіжних організацій – Молодіжний Парламент та Комітет молодіжних організацій плідно працювали в рамках проекту „Розвиток громадської ініціативи в районах Полтавської області”, що реалізується за підтримки Східноєвропейського Демократичного Центру для того, щоб допомогти молодим людям з районів нашої області розпочати громадську діяльність. Проектом попередньо було передбачено організація низки семінарів для молоді в сільських районах Полтавської області та проведення триденного табору під Кременчуком для тридцяти молодих активістів з цих районів.
У липні цього року тренери Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій провели 3 семінари в Пирятинському, Глобинському та Кобеляцькому районах для місцевої молоді.
Аж ось прийшов час триденного табору...
Залучивши до його підготовки відділ у справах сім’ї та молоді виконкому Кременчуцької міської ради та спонсорів, організаторам вдалося додатково забезпечити участь представників молодіжних громадських організацій, лідерів шкільного та студентського самоврядування, працюючої молоді – загальним числом вісімдесят (а не тридцять – як планувалося) осіб! Так ідея триденного табору переросла у цілий Міжрегіональний молодіжний форум. А зважаючи на дату його проведення – 22-24 серпня, і назва не забарилася – „Національне та громадянське єднання – запорука незалежності України”.
Завдяки міській владі Кременчука, базою для проведення цього заходу був визначений добре знайомий не одному поколінню кременчужан табір „Зоряний”, що став просто ідеальним для такого масштабу заходу місцем (спробуйте розселити, нагодувати та зайняти корисною справою таку кількість молодих й енергійних одночасно!)
На урочисте відкриття форуму завітали поважні гості - міський голова Кременчука Микола Глухов, голова профільної депутатської комісії міської ради Олександр Урін, заступник завідувача відділом у справах сім’ї та молоді Ольга Усанова, які привітали молодь з початком заходу, закликали активно працювати та пообіцяли взяти до уваги запропоновані молодіжними лідерами рекомендації.
Окрім стандартної роботи в комітетах по чотирьом напрямках, а саме: працевлаштування молоді, розвиток студентського та учнівського самоврядування, неформальні форми відпочинку та дозвілля молоді, подолання негативних явищ у молодіжному середовищі, організатори проводили різноманітні інтеграційні ігри з метою ближче познайомити та об’єднати молодь.
У перший день форуму була проведена гра „Зорниця” (похідне від – „Зоряний”) – осучаснений аналог піонерської гри з радянського минулого. Змагання тривали між двома командами, які утворилися з чотирьох комітетів. Наступного дня на учасників чекала не менш захоплююча гра „Квест”. Кожному комітету потрібно було пройти 12 перешкод до перемоги, проповзти через бруд, зробити переправу через ріку, напнути намет, просто подолати відстань більше двох кілометрів Потоцькими „джунглями” навколо річки Псьол. У кінці гри всі були сповнені позитивними враженнями та задоволенням від гри.
Результатом форуму стала резолюція, яка була напрацьована впродовж трьох днів чотирма комітетами у довгих навчаннях та дебатах. Наприклад, комітет по студентському та шкільному самоврядуванню запропонував підняти стипендію до рівня прожиткового мінімуму, що отримують громадяни України. Комітет по розвитку молодіжної культури пропонує проводити такі заходи, як: фотокрос, паркур, квест, інтелектуальні ігри, екстрім-спорт, альтернативні музичні фестивалі з метою залучення широкого загалу молоді до існуючих напрямків молодіжної культури.


РЕЗОЛЮЦІЯ
Міжрегіонального молодіжного форуму «Національне та громадянське єднання запорука незалежності України»

Ми, учасники Міжрегіонального молодіжного форуму «Національне та громадянське єднання запорука незалежності України», відзначаємо окремі позитивні тенденції як у сучасній економіці та громадському житті загалом, так і у регіоні зокрема. Обговоривши на Міжрегіональному молодіжному форумі «Національне та громадянське єднання запорука незалежності України» проблеми сучасної української молоді, ми прийшли до висновку, що сьогоднішні проблеми молодих українців – це можливі кризові явища українського життя в майбутньому.
Тому в процесі реалізації молодіжної політики в регіоні вважаємо за необхідне:

Комітет «Розвиток студентського та учнівського самоврядування. Співпраця з адміністраціями навчальних закладів».

- Розробити навчальні програми для активних студентів, представників органів студентського самоврядування щодо організації роботи по комунікації та побудови команди, фондрайзінг, співпраця з молодіжними громадськими організаціями, лідерства. Видати навчально методичну літературу для активної молоді.
- Закріпити законодавчо права та обов`язки органів студентського самоврядування.
- Підняти стипендії студентам до рівня прожиткового мінімуму, що отримують громадяни України.
- Залучити 2,7 мільйони осіб із студентського активу до розбудови громадянського суспільства.
- Активізувати студентів та ліквідувати пасивність студентської молоді шляхом створення певних умов для їх реалізації до 16-ї річниці незалежності України.


Резолюція комітету "Неформальні форми відпочинку та дозвілля молоді. Розвиток молодіжної культури"

- Рекомендувати здійснювати постійну та систематичну допомогу у вирішенні існуючих молодіжних проблем, у тому числі у питанні розвитку молодіжної культури та дозвілля.
- Провести такі заходи, як: фотокрос, паркур, квест, інтелектуальні ігри, екстрім спорт, альтернативні музичні фестивалі з метою залучення широкого загалу молоді до існуючих напрямків молодіжної культури.
- Побудувати у місті Кременчуці «Extreme park».
- Надати Фестивалю «Extreme zone» статус щорічного заходу.


Комітет «Подолання негативних явищ у молодіжному середовищі. Соціальна робота з молоддю».

- Проведення навчальних тренінгів з питань пошуку та влаштування на роботу для студентів випускних курсів розроблені громадськими організаціями у співпраці з центрами зайнятості, кадровими агенціями та кадровими службами підприємств, що зацікавлені у залученні молодих працівників.
- Регулярне проведення «ярмарок вакансій» для молодих спеціалістів.
- Реалізація додаткових навчальних програм для сільської молоді з метою вирівнювання диспропорцій між містом і селом стосовно доступу до інформації, знань, технічних ресурсів.
- Проведення міжрегіональних форумів з метою обміну досвідом із залученням молодіжних лідерів, спеціалістів у відповідних галузях, представників влади.
- Посилення контролю за продажем алкогольних напоїв та тютюну.
- Поширення інформаційно-просвітницьких кампаній по здоровому способу життя.
- Проведення просвітницької індивідуальної (консультації) та групової (семінари, тренінги, акції) роботи з молоддю.
- Відрегулювати розміщення, зменшити кількість ігрових автоматів.
- Посилити контроль за ігровими закладами щодо дотримання ними нормативно-правових та регуляторних актів.
- Збереження та розширення мережі молодіжних та дитячих клубів за інтересами.
- Створення в мікрорайонах міст молодіжних відкритих спортивно-розважальних центрів (скейт-парки, спортивні містечка, тощо).

Комітет «Працевлаштування молоді. Розвиток молодіжного підприємництва. Участь працюючої молоді у громадському житті»

- Введення профілюючих предметів у школах та ВНЗах. Виховання ПАТРІОТИЗМУ.
- Створення соціальних служб.
- Проведення консультації психолога.
- Проведення заходів з підприємством з метою співпраці.
- Стимуляція до навчання студентів(стипендія, зниження цін на навчання).
- Створення тренінгових центрів.
- Конкурси, реклама, кастинг.
- Співпраця Виконавчої влади з громад кістю.
- Ігрові програми для самореклами.
- Створення організації для влаштування молоді на роботу.
- Звільнення громадських організацій податків.
- Зарплати працівникам НУО

Направити резолюцію Міжрегіонального молодіжного форуму «Національне та громадянське єднання запорука незалежності України» до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів, Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради, Кременчуцької міської ради.

24.08.2006, м.Кременчук
Bookmark and Share